Понеділок, 2018-11-19, 02.49
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Чи є гардеробник сезонним працівником?
Роботи сезонних працівників регулюються статтею 7 КЗпП та Указом Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24 вересня 1974 р. № 310-IX, який згідно з постановою Верховної Ради України від 12 вересня 1991 р. № 1545-ХІІ є чинним і досі в частині, що не суперечить Конституції і законам України.
Відповідно до п. 1 Указу сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців. Вичерпний Список сезонних робіт і сезонних галузей затверджений постановою КМУ від 28 березня 1997 р. № 278 (далі - Список). У зазначеному Списку не передбачено роботи гардеробника.
Тобто, робота гардеробника (наприклад, у загальноосвітніх навчальних закладах, у закладах охорони здоров'я та ін.) не є сезонною і вводиться в штатному розписі, як правило, на цілий рік. Протягом сезону такі працівники виконують свої безпосередні обов’язки, а влітку і частково в міжсезонний період (за винятком щорічної відпустки) можуть виконувати іншу роботу за дорученням керівника відповідно до потреб закладу.
Зважаючи на необхідність виконання гардеробником у міжсезонний період інших трудових функцій, про це варто зазначити в робочій інструкції. Крім того, можна оформити тимчасове переведення гардеробника, за його згодою, на іншу роботу в порядку, визначеному статтями 33, 34 КЗпП.
Крім того, з гардеробником, як і з іншими працівниками, роботи яких не передбачені Списком, але які виконують свої функції протягом певного періоду, згідно з пунктами 2 і З статті 23 КЗпП можна укладати строковий трудовий договір. Конкретний строк дії такого договору визначається угодою сторін і відображається в наказі про прийняття на роботу.

Начальник відділу –
державний інспектор праці А.В. Дворецька
Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2015-02-19)
Переглядів: 675 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: