Неділя, 2018-05-27, 10.42
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Чи може випробувальний термін тривати більше ніж 3 місяці?
При цьому, якщо працівник приймається для виконання простої роботи (без вимог до кваліфікації) – за Класифікатором професій і посад це робочі професії, то строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати одного місяця. Крім того, в ч.2 ст.26 КЗпП України передбачені категорії працівників, для яких випробування при прийнятті на роботу не встановлюється:
- осіб, які не досягли вісімнадцяти років;
- молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
- молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;
- осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби; інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи.
- при прийнятті на роботу в іншу місцевість;
- при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію.
Проте, строк випробування може бути продовжено, якщо працівник в період випробування був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин. Продовжується на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.
В окремих випадках та за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, то у зв‘язку з його відсутністю керівник може прийняти таке рішення одноосібно, при цьому необхідно буде видати наказ, яким внести зміни у наказ про прийняття на роботу, що містить застереження про випробувальний строк (ст.26 КЗпП України). Але враховуючи, що встановлення більшого строку випробування відбувається не в момент прийняття на роботу з встановленням «загального» строку випробування, а у період існування трудових відносин, то існує ризик визнання такого продовження погіршенням істотних умов праці, про які роботодавець зобов‘язаний попередити працівника не менше ніж за 2 місяці до вступу в дію змін, оскільки в період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.
У разі, якщо строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах (ст.28 КЗпП України).

Головний державний інспектор праці М.С.Величко
Категорія: Мої статті | Додав: Marina (2014-06-02)
Переглядів: 530 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: