Субота, 2018-05-26, 12.48
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Чи можливо державним службовцям встановлювати неповний робочий день?

Відповідно до частини першої статті 11 Закону України "Про державну службу" державні службовці користуються правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і законами України. Згідно із частиною першою статті 20 вказаного Закону тривалість робочого часу державних службовців визначається відповідно до законодавства про працю України з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом. Статтею 56 Кодексу законів про працю України передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Пунктом 11 Положення про ранги державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.96 р. № 658, передбачено, зокрема, що державному службовцю, який працює неповний робочий день (тиждень), надбавка за ранг здійснюється пропорційно відпрацьованому часу.

Враховуючи викладене, державному службовцю може бути встановлено неповний робочий день або тиждень.


Головний державний інспектор з питань праці Ірина Гущіна
Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2012-10-25)
Переглядів: 1361 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1  
прочитала вашу статью о переводе женщин имеющих детей до 6 лет и меня интересует если я вышла досрочно вно вашу статью и у меня возник вопрос я вышла с декретного отпуска досрочно и мой начальник хочет перевести в другой отдел без моего согласия, у меня 2-е детей одному 2 года другому 8 лет, выписали в статье , что перевод моей категории работников как временно так и не временно запрещен. в ст 33 КЗУ гласит о временном переводе. и мой начальник настаивает о постоянном рабочем месте и это статья не подходит под твой запрет. помогите отстоять свое рабочее место спасибо.

Ім`я *:
Email *:
Код *: