Чи можна виплатити зарплату наперед - Мої статті - Каталог статей - chtdipp
Вівторок, 2016-12-06, 20.52
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Чи можна виплатити зарплату наперед
Чи можна виплатити зарплату наперед

Через хворобу дружини працівник звернувся до бухгалтерії підприємства з проханням виплатити йому заробітну плату наперед за три місяці. Чи можна це зробити?
Слід зазначити, що законодавчих підстав для виплати зарплати наперед немає. Водночас немає і заборони щодо виплати працівнику заробітної плати авансом за декілька місяців наперед. Однак, якщо проаналізувати норми КЗпП і ЗУ «Про оплату праці», можна дійти вис-новку, що подібні дії роботодавця все ж будуть кваліфіковані як порушення законодавства про працю та можуть мати своїм наслідком притягнення до відповідальності його посадових осіб.
По-перше, за ст. 1 ЗУ «Про оплату праці» під поняттям «заробітна плата» розуміється винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Схоже визначення заробітної плати містить і ст. 94 КЗпП. Зрозуміло, що працівник не може виконати свою роботу на три місяці наперед. Тому, виплативши йому зарплату за ще невідпрацьований час та ще невиконану роботу, роботодавець порушує вказані законодавчі норми.
По-друге, законодавством конкретно встановлені строки та періодичність виплати працівникам заробітної плати. Зокрема, ст. 115 КЗпП і ст. 24 ЗУ «Про оплату праці» визначено, що зарплата має виплачуватися не рідше двох разів на місяць; проміжок часу між виплатами не має перевищувати 16 календарних днів; зарплата має виплачуватися не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Оскільки вказані норми мають імперативний характер, положення колективного чи трудового договору мають повторювати їх без жодних змін. Тобто підприємство не має права передбачити в цих документах виплату заробітної плати не двічі на місяць, а раз, тим паче — раз на два чи три місяці. У разі перевірки податківці, можливо, нічого і не скажуть про це, оскільки для них навіть краще — ПДФО ж сплачений наперед. А от інспектор із праці такі дії роботодавця може розцінити як порушення законодавства про працю та притягнути посадових осіб до адмінвідповідальності за ст. 41 КпАП, згідно з якою їм загрожує штраф у розмірі від 30 до 100 нмдг або від 510 до 1700 грн. Отже, виходячи із суті запитання та враховуючи те, що працівнику конче потрібні кошти для лікування дружини, радимо утриматися від виплати заробітної плати наперед, краще оформити договір про надання цьому працівникові поворотної фінансової допомоги. Наприклад, надати йому зазначену допомогу в розмірі трьох-п’яти місячних зарплат, а потім він щомісяця буде її гасити за рахунок заробітної плати.
Головний державний інспектор праці Москаленко Д.М.
Категорія: Мої статті | Додав: Diana (2015-03-27)
Переглядів: 339 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: