Чи зараховується в стаж роботи навчання у вищих державних та недержавних закладах? - Мої статті - Каталог статей - chtdipp
П`ятниця, 2016-12-09, 18.20
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Чи зараховується в стаж роботи навчання у вищих державних та недержавних закладах?
  З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі — Закон № 1058), згідно з яким до страхового стажу зараховуються лише той період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. 
   Мінімальний страховий внесок — сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу). 
   Перелік осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, визначено статтею 11 Закону № 1058. Цим переліком не передбачено такої категорії осіб, як студенти. Особи, які навчаються у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах після 1 січня 2004 року можуть скористатися своїм правом на добровільну участь у сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України у порядку, передбаченому статтею 12 Закону № 1058. 
   Разом з тим у пункті 4 статті 24 Закону № 1058 зазначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набуття чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше. 
   Види трудової діяльності, що зараховувалися до стажу роботи, який давав право на трудову пенсію у період до 1 січня 2004 року, визначено статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі — Закон № 1788). Згідно із пунктом «д» зазначеної статті до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі. 
   Таким чином, при обчисленні пенсії страховий стаж за періоди після 1 січня 2004 року визначається згідно із Законом № 1058, а за періоди до 1 січня 2004 року — згідно із Законом № 1788. Отже, якщо, наприклад, особа навчалася за денною формою навчання з 1 вересня 2001 року по 20 червня 2005 року, то до страхового стажу буде зараховано період з 1 вересня 2001 року по 31 грудня 2003 року. Період навчання з 1 січня 2004 року по 20 червня 2005 року буде зараховано до страхового стажу лише за умови добровільної сплати цією особою страхових внесків до Пенсійного фонду України. Форма власності навчального закладу для визначення стажу роботи значення не має. 

Головний державний інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у м. Чернігові Олена Бура
Категорія: Мої статті | Додав: o_vika (2012-12-27)
Переглядів: 895 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: