Субота, 2018-05-26, 12.34
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Дієвий механізм захисту людей

Дієвий механізм захисту людей

           У 2013р.  Уряд схвалив Порядок накладання штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення. Це рішення – черговий крок до легалізації ринку зайнятості, а отже, захисту людей. Йдеться про додатковий економічний механізм впливу на недобросовісних роботодавців та кадрові агентства, які безкарно порушують законодавство про зайнятість.

       Наведемо кілька прикладів практичного застосування нового Порядку. Так, якщо кадрове або рекрутингове агентство братиме всупереч законодавству платню з шукачів роботи, воно сплатить штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат. Сьогодні сума цього штрафу складає 11,5 тис. грн.

      Стягнення у розмірі 23 тис. грн. застосовуватиметься до кадрових агентств, якщо вони надаватимуть послуги з працевлаштування за кордоном без відповідної ліцензії. Такий самий штраф накладатиметься за аутсорсинг всередині країни без дозволу на нього. Сьогодні таким механізмом почасти користуються деякі підприємства гірничо-металургійного комплексу, де звільняють власних співробітників та замовляють послуги у інших компаній, не надаючи їхнім співробітникам належних соціальних гарантій.

    Штрафи накладатимуться на роботодавців-порушників встановленого порядку подання звітів про заплановане масове звільнення працівників. Ці санкції також застосовуватимуться до роботодавців, які не будуть дотримуватися квот щодо працевлаштування інвалідів та інших категорій громадян, котрі мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Усі стягнення накладатиме Державна інспекція України з питань праці.

       Запровадження таких санкцій дозволить нам суттєво зменшити кількість порушень на ринку праці та зробити його більш прозорим. Саме економічний вплив на недобросовісних роботодавців та кадрові агенції буде найбільш ефективним захистом прав шукачів роботи.

Перший заступник начальника

Територіальної державної інспекції

 з питань праці у Чернігівській області                                В. М. Луцишина 

Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2014-01-14)
Переглядів: 354 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: