Вівторок, 2018-04-24, 11.14
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА ЗА НЕНОРМОВАНИЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ
У пункті 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 жовтня 1997 року №7, зазначено, що ненормований робочий день є особливим режимом робочого часу, який установлюються для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у цьому разі визначається не лише тривалістю робочого часу, а й також колом обов’язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).
Отже, однією з основних умов для встановлення працівникові ненормованого робочого дня є періодичне виконання роботи понад установлену тривалість робочого часу, тобто понад 40 год. на тиждень. Якщо компенсація за роботу на умовах ненормованого робочого дня йому надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 7 календарних днів.
Згідно із Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року №504/96-ВР конкретна тривалість додаткової відпустки за ненормований робочий день установлюється колективним договором чи трудовим договором (угодою) за кожним видом робіт, професій та посад (ст. 8). На працівників з ненормованим робочим днем поширюється встановлений на підприємстві, організації режим робочого часу. У зв’язку з цим власник або уповноважений ним орган не має права систематично залучати працівників, які працюють за таким режимом, до роботи понад установлену тривалість робочого часу.
Таким чином, працівник, який працює на умовах неповного робочого тижня (4 дні по 8 год.), у свої робочі дні при потребі може виконувати роботу понад нормальну тривалість робочого часу, а тому має право на додаткову відпустку за ненормований робочий день.
Водночас слід мати на увазі, що ненормований робочий день не застосовується для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем (п. 2 зазначених вище Рекомендацій).

Начальник відділу –
державний інспектор праці А.В. Дворецька
Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2013-03-31)
Переглядів: 927 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: