Середа, 2018-10-17, 18.18
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Інформація про роботу ТДІзПП у Чернігівській області за І квартал 2015 року

Інформація про роботу ТДІзПП у Чернігівській області за І квартал 2015 року

 

Пунктом 8 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII були запроваджені обмеження перевірок державними інспекторами праці, а саме було встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня - червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

         Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» встановлено, що надання дозволу Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження.

         За відсутності дозволу Кабінету Міністрів України (заявки суб’єкта господарювання, рішення суду, постанови слідчого), проведення перевірки додержання законодавства про працю на даний час неможливо.

З метою одержання такого дозволу ТДІзПП у Чернігівській області зверталася до Держпраці України та направила перелік з 410 підприємств, установ, організацій з пропозицією для включення до проекту постанови Кабінету Міністрів України щодо надання дозволу на перевірки, однак він не був наданий, тому інспекцією у І кварталі поточного року не були виконані повноваження в повній мірі.

Надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України.

Тому нами був проведений аналіз кожного звернення, яке надходило на адресу інспекції та в разі, якщо в них вбачались порушення ст.ст. 172, 173,           175 Кримінального кодексу України направлено відповідного листа до правоохоронних органів, а саме – 52 листи. Відповідно чого правоохоронними органами було прийнято рішення щодо внесення справ до ЄРДР за ознаками кримінального злочину.

          Згідно з постановами правоохоронних органів та за рішенням суду, які надійшли на адресу інспекції, було проведено 36 перевірок суб’єктів господарювання, в ході яких виявлені порушення законодавства про працю.

          Матеріали передані до вищезазначених органів для долучення їх до матеріалів кримінального провадження.

З метою надання допомоги фахівцям підприємств, організацій та установ області щодо правильності застосування  законодавчих і нормативних актів з питань оплати праці, трудових відносин, загальнообов’язкового державного соціального страхування державними інспекторами праці з початку 2015 року прийнято участь у 25 нарадах, семінарах тощо.

За звітний період здійснено 103 публікації в засобах масової інформації.

         З початку року звернулось на особистий прийом – 414 осіб. Крім цього надано 260 консультацій по телефону оперативного реагування.

 

Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2015-04-17)
Переглядів: 402 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: