Як оплачувати виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника - Мої статті - Каталог статей - chtdipp
П`ятниця, 2016-12-09, 18.22
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Як оплачувати виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника
Як оплачувати виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

На підприємстві працюють два бухгалтери. Оклади в них однакові. Один із цих бухгалтерів іде у відпустку, а його роботу буде виконувати інший бухгалтер паралельно зі своєю. Як правильно її оплачувати?
Якщо працівнику доручили виконання обов’язків іншого працівника на період його відпустки, то трудові відносини можна оформити або як виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, або як тимчасове заступництво. Порядок оформлення зазначених вище способів виконання працівниками додаткових обов’язків, а також умови їх оплати регламентуються КЗпП, постановою Ради Міністрів СРСР «Про порядок та умови суміщення професій (посад)» від 04.12.1981 р. № 1145 (далі — Постанова № 1145), роз’ясненням Держкомітету Ради Міністрів СРСР з питань праці і заробітної плати «Про порядок оплати тимчасового заступництва» від 29.12.1965 р. № 30/39. Тимчасове заступництво передбачає, що працівник виконує обов’язки тимчасово відсутнього колеги із звільненням від своїх основних обов’язків.
Виходячи із змісту запитання, під час відпустки одного з бухгалтерів його колега – інший бухгалтер – буде виконувати і свою основну роботу, обумовлену трудовим договором, і роботу бухгалтера, який у відпустці. Тому в такому випадку додаткову роботу слід оформити як виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника на підставі ст. 105 КЗпП і п. 2 Постанови № 1145 шляхом видання наказу (розпорядження) керівника. Виконувати додаткові обов’язки свого колеги замісник повинен протягом робочого дня (зміни), з урахуванням нормальної тривалості робочого часу, встановленої КЗпП. Оскільки бухгалтер працюватиме і за себе, і за відсутнього працівника, зі збільшенням трудового навантаження, йому за таке додаткове навантаження на підставі ст. 105 КЗпП має надаватися доплата. Розмір і умови надання доплати своїм працівникам підприємство встановлює в колективному договорі або їх визначає керівник підприємства в наказі (розпорядженні) про покладення на працівника додаткових функцій із виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. В запитанні йдеться про «звичайного» бухгалтера, тому за наявності фінансових можливостей керівник підприємства своїм наказом може встановити йому доплату за додаткове навантаження і в розмірі до 100 % посадового окладу відсутнього працівника.

Головний державний інспектор праці Москаленко Д.М.
Категорія: Мої статті | Додав: Diana (2015-03-27)
Переглядів: 339 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: