Неділя, 2018-05-27, 10.42
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Як правильно надати працівникові дні відпочинку в разі давання ним крові
Відповідно до статті 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23 червня 1995 р. № 239/95 – ВР в день давання крові та (або) її компонентів, а також день медичного обстеження працівник, який є або виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку.

Після кожного дня давання крові та (або) її компонентів, у т.ч. у разі давання їх у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднаний до щорічної відпустки або використаний в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів.

Якщо за погодженням з керівництвом підприємства ів день давання крові донор був залучений до роботи, йому, за бажанням, надається інший день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку.

Ураховуючи викладене, у разі давання крові працівником роботодавець повинен надати йому два дні відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. Ці дні працівник може приєднати до щорічної відпустки.

Виплата середнього заробітку здійснюється за рахунок коштів власника підприємства, на якому працює донор. Зазначені кошти належать до таких, що спрямовані на благодійну діяльність.
Підставою для надання перелічених пільг є відповідні довідки, видані донару за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів.
 
Головний державний інспектор праці відділу з питань
додержання законодавства про працю, зайнятість та
інших нормативно-правових актів у Чернігівській області
                                                                  Олександр Євстаф’єв

Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2012-10-31)
Переглядів: 560 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: