Четвер, 2024-04-18, 10.24
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Які документи оформлюють за місцем проходження практики студента ВНЗ
Які документи оформлюють за місцем проходження практики студента ВНЗ
1. Наказ за відділом кадрів. У цьому документі зазначають прізвище, ім’я, по батькові практиканта, умови та термін проходження практики, а також призначають керівника практики від підприємства. Якщо оплату за керівництво здійснює підприємство, то у наказі уточнюється і її розмір.
2. Строковий трудовий договір. Якщо під час практики студент буде виконувати трудові обов’язки, то це потребує укладення між ним та підприємством строкової трудової угоди. Трудовий договір оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. За ст. 24 КЗпП трудовий договір вважається укладеним навіть без складання наказу про прийняття на роботу у тому випадку, коли фізособу фактично допустили до роботи. Отже, у такому наказі (розпорядженні) зазначають, що студент приймається на роботу на певну посаду протягом дії виробничої практики. Без визначення терміну, протягом якого студент працюватиме на підприємстві, трудовий договір вважатиметься безстроковим і розірвати його лише на підставі закінчення виробничої практики буде неможливо.
Зверніть увагу: ч. 2 п. 3.7 Положення №93 наголошує, що за наявності у штатному розписі вільної посади, робота за якою відповідає вимогам програми практики, студент може бути прийнятий до штату підприємства на час виробничої практики. При цьому на загальнопрофесійну підготовку студента за програмою практики має відводитися не менше 50% часу його роботи. Але яким чином практикант взагалі зможе виконувати трудові обов’язки у ме жах виробничої практики, якщо на підприємстві не буде вільної посади, яка б передбачала виконання роботи, що збігається з планом практики студента?
Згідно з листом Мінпраці від 05.11.2008 р. №644/13/155-08, наприклад, передумовою для сумісництва є наявність у штатному розписі вакантної посади. За відсутності вакансії сумісництво неможливе. Те саме відбуватиметься й зі студентом-практикантом, який буде виконувати трудові обов’язки. Є оплачувана праця, тож має бути і вакансія або наявність посади тимчасово відсутнього працівника (таке також може бути). Отже, щоб не було трудових спорів, радимо підприємству на час практики створити вакансію у штатному розписі і прийняти студента на час практики до штату.
3. Довідка з місця праці із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади та часу роботи. Згідно з п. 2.16 Наказу №58, якщо із практикантом було укладено трудову угоду і він має на час вступу до навчального закладу трудову книжку, то запис про початок і припинення трудових відносин обов’язково повинен бути внесений до неї. Робиться такий запис навчальним закладом на підставі довідки з місця роботи. Типової форми цієї довідки немає, але у ній має бути зазначено спеціальність, кваліфікацію, посаду, за якою практикант працював, і час роботи.
Для студентів, які раніше не працювали та у зв’язку з цим не мали трудових книжок, відомості про роботу на підставі довідок вносяться підприємством, де надалі вони працюватимуть (п. 2.17 Інструкції №58).
Головний державний інспектор праці
Територіальної державної інспекції
з питань праці у Чернігівській області
І. М. Гриценко
Категорія: Мої статті | Додав: Іра (2014-07-23)
Переглядів: 3970 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: