П`ятниця, 2024-03-29, 10.28
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Надурочні роботи.
Надурочні роботи.
Надурочним при підсумованому обліку робочого часу вважається час, відпрацьований працівником понад норму тривалості робочого часу за обліковий період. Надурочний час підлягає оплаті відповідно до статті 106 КЗпП. А ось робота понад норму робочого часу, передбачену графіком в окремі дні, тижні, місяці облікового періоду, при збереженні норми робочого часу за обліковий період не є надурочною роботою. Річ у тім, що переробка, що виникає в окремі дні при підсумованому обліку, може бути компенсована роботодавцем додатковими днями відпочинку в обліковому періоді або відповідним зменшенням тривалості роботи в інші дні облікового періоду (абзац третій пункту 10 Методичних рекомендацій). Кількість додаткових вільних від роботи днів визначається шляхом ділення часу, відпрацьованого понад норму тривалості робочого часу, на нормальну тривалість робочого дня (лист Мінпраці від 15.06.2007 р. № 148/13/133-07).
Причому надурочні роботи не повинні перевищувати для кожного працівника 4 годин протягом двох днів поспіль або 120 годин на рік (стаття 65 КЗпП). Також слід не забувати про заборону на залучення до надурочних робіт окремих категорій працівників, установлену статтею 63 КЗпП:
1) вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років;
2) осіб, молодших 18 років;
3) працівників, які навчаються в загальноосвітніх школах і професійно-технічних училищах без відриву від виробництва, в дні занять;
4) жінок, які мають дітей віком від трьох до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатись до надурочних робіт лише за їх згодою.
Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.
Підрахунок та оплата годин надурочної роботи провадиться підприємцем наприкінці облікового періоду. Загальна кількість надурочних годин за обліковий період дорівнює різниці фактично відпрацьованого часу та норми робочого часу за цей обліковий період. Під час підрахунку норми робочого часу за обліковий період для визначення надурочних годин з робочого часу виключаються дні, які за графіком роботи припадають на якийсь час, протягом якого працівник відповідно до законодавства був звільнений від виконання трудових обов’язків (наприклад, перебував у відпустці, хворів тощо).
При підрахунку надурочних годин щодо працівника з підсумованим обліком робочого часу робота у святкові та неробочі дні, виконана понад установлену у підприємця норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки її вже оплачено в подвійному розмірі.
Категорія: Мої статті | Додав: Іра (2014-06-27)
Переглядів: 733 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: