П`ятниця, 2024-03-29, 14.20
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Навчальні відпустки працівникам
  Серед пільг, передбачених законодавством для осіб, що поєднують роботу з навчанням, найчастіше на практиці маємо справу з навчальними відпустками. Законодавство гарантує надання особам, що навчаються у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, а також аспірантам, оплачуваних навчальних відпусток. Ним установлюється максимальна тривалість навчальних відпусток, що залежить від виду навчального закладу, курсу (року підготовки), а також безпосередньо від виду відпусток (сесія, диплом, державні іспити). 
Навчання у загальноосвітніх школах передбачає надання відпусток на період складання перевідних та випускних іспитів у середніх загальноосвітніх вечірніх (змінних) школах, класах, групах з очною, заочною формою навчання. Їх види та тривалість визначені ст. 13 Закону України №504/96-ВР "Про відпустки" від 15.11.1996 р.
Відповідно до ст. 14 названого Закону, працівникам, що успішно навчаються на вечірніх відділеннях професійно-технічних навчальних закладів, надається додаткова оплачувана відпустка для підготовки та складання іспитів загальною тривалістю 35 календарних днів протягом навчального року.
Щодо відпусток у зв'язку з навчанням у ВНЗ з вечірньою або заочною формою навчання, то тут законодавство передбачає три їх види:
1) відпустка на період настановної та заліково-екзаменаційної сесії (максимальна тривалість залежить від рівня акредитації ВНЗ та курсу навчання і становить від 10 до 40 к. д. на навчальний рік);
2) відпустка на період складання державних іспитів у ВНЗ незалежно від рівня акредитації — 30 к. д.;
3) на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) студентам, які навчаються у ВНЗ з вечірньою та заочною формою навчання I та II рівня акредитації, — 2 міс., а у ВНЗ III і IV рівня акредитації — 4 міс. Щодо рівнів акредитації (р. а.) зазначимо, що згідно зі ст. 25 Закону України "Про вищу освіту" від 17.01.2002 р. №2984-III , до ВНЗ III — IV р. а. належать університети, академії, інститути, консерваторії; I — II р. а. — технікуми, училища та коледжі (крім тих коледжів, що є структурними підрозділами ВНЗ III — IV р. а.).
   Варто зазначити, що «успішність» навчання, про яку йдеться у Законі про відпустки, на практиці стосується всіх студентів, бо відповідно до пп. 3.12.2.3 Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженого наказом Міносвіти від 02.06.93 р. №161, студенти, що мають незадовільні оцінки і не ліквідували їх до початку наступного семестру, відраховуються з ВНЗ. З огляду на таке довідка-виклик студента на сесію є достатньою підставою для підтвердження успішного навчання працівника. 

Головний державний інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у м. Чернігові Вікторія Охріменко
Категорія: Мої статті | Додав: o_vika (2012-12-26)
Переглядів: 640 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: