Вівторок, 2018-08-14, 12.21
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Облік робочого часу працівників підрозділів охорони
Специфіка діяльності працівників підрозділів охорони припускає організацію їхньої праці за графіками змінності та запровадження на підприємствах, в організаціях і установах (далі – підприємство) режиму підсумованого обліку робочого часу.
За підсумованого обліку робочого часу, на відміну від поденного обліку, тривалість роботи протягом доби й тижня може відхилятися від установленої норми, а надурочна робота може компенсуватися скороченням тривалості робочої зміни в окремі дні або наданням додаткових днів відпочинку в межах певного облікового періоду.
Запровадження режиму підсумованого обліку робочого часу відповідно до статті 61 КЗпП України допускається на безперервно діючих підприємствах, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержано встановлену для даної категорії працівників щоденну або щотижневу тривалість робочого часу, для того щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст. 50 і 51 КЗпП).
Підсумований облік робочого часу здійснюється за затвердженими графіками змінності за звітний період і табелями обліку використання робочого часу працівниками підрозділу охорони.
Запровадження і застосування на підприємстві режиму підсумованого обліку робочого часу для працівників підрозділу охорони визначаються загальними правилами, викладеними у статті 61 КЗпП і в Методичних рекомендаціях із застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 квітня 2006 року № 138 (далі – Методичні рекомендації). До них належать такі положення: запровадження режиму підсумованого обліку робочого часу оформляється наказом по підприємству за узгодженням з виборним органом первинної профспілкової організації або профспілковим представником ( у разі відсутності профспілкової організації це питання може бути передбачене колективним договором - п. 2 Методичних рекомендацій); з урахуванням характеру й умов праці тривалість роботи протягом дня може встановлюватися до 12 годин робочого часу (п. 4 Методичних рекомендацій); обліковий період встановлюється в колективному договорі підприємства (п. 6 Методичних рекомендацій); тривалість щотижневого безперервного відпочинку за підсумованого обліку робочого часу відповідно до статті 70 КЗпП має бути не менше 42 год. (п. 7 Методичних рекомендацій); у місячному й інших облікових періодах, що перевищують місяць, кількість вихідних днів за графіками роботи (змінності) не може бути меншою, ніж кількість повних тижнів цього облікового періоду (п. 9 Методичних рекомендацій); не компенсований протягом облікового періоду переробіток норми тривалості робочого часу оплачується в подвійному розмірі як наднормова робота (п. 10 Методичних рекомендацій); норма робочого часу на обліковий період (місяць, квартал, рік) визначається за календарем з розрахунку шестиденного робочого тижня з урахуванням днів відсутності на роботі; у порядку, встановленому в колективному договорі, норма робочого часу на обліковий період може розраховуватися за календарем п'ятиденного робочого тижня (п. 12 Методичних рекомендацій).
За умови віддалення об'єкта охорони від населеного пункту для оптимізації витрат часу на поїздку до місця роботи й назад як виняток можливе встановлення добової тривалості робочої зміни (24 год.). При цьому допускається відступ від пункту 4 Методичних рекомендацій щодо обмеження робочої зміни 12 год. Слід зазначити, що методичні рекомендації – не нормативний акт, вони мають рекомендаційний характер. Відступ від них, що не призводить до порушень норм чинного законодавства, не розглядається як порушення законів України.

Головний державний інспектор праці А.В.Скоробагата
Категорія: Мої статті | Додав: алла (2015-03-04)
Переглядів: 354 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: