Неділя, 2018-05-27, 10.44
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

ОФОРМЛЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ФІЗИЧНИХ ОСІБ З НАЙМАНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ
Згідно з частиною першою статті 3 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України), законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовими договорами з фізичними особами.
Статтею 24 1 КЗпП України встановлено, що в разі укладення трудового договору між працівником та фізичною особою, фізична особа повинна зареєструвати у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України, укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання.
Отже, чинним законодавством України визначений особливий порядок регулювання питань реєстрації трудових договорів, які укладаються між фізичними особами-роботодавцями та найманими працівниками.
Форма трудового договору між працівником і фізичною особою і Порядок реєстрації трудового договору затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 р. №260, яким визначено механізм реєстрації (зняття з реєстрації) трудових договорів, укладених між фізичними особами-роботодавцями та найманими працівниками.
На державну службу зайнятості вказаним Порядком покладено обов’язок реєстрації (зняття з реєстрації) трудових договорів, укладених між фізичними особами-роботодавцями та найманими працівниками, а також підтвердження записів, внесених фізичними особами-роботодавцями до трудових книжок працівників.
Трудовий договір між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником укладається у трьох автентичних примірниках, один з яких перебуває у фізичної особи, другий — у працівника, третій — в центрі зайнятості, де цей трудовий договір зареєстровано.
У разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії, достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті Кодексу законів про працю України, про що сторони сповіщають державну службу зайнятості.
Записи фізичної особи-роботодавця про підстави припинення трудового договору, а також підписи її та найманого працівника повинні стояти на трьох примірниках трудового договору.
Трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, без створення юридичної особи з правом найму зберігаються безпосередньо у працівників.
Суттєвим у процедурі реєстрації трудових відносин, крім обов’язкового надання фізичною особою та працівником 3-х примірників трудового договору і належних документів, є обов’язкова присутність працівника, з яким укладається трудовий договір, як під час реєстрації, так і під час розірвання — зняття з реєстрації. Дотримання цієї вимоги є справою принциповою і важливою.
Зняття з реєстрації трудового договору у разі його розірвання за ініціативою фізичної особи у випадках, визначених Кодексом законів про працю України, за відсутності працівника проводиться за умови подання фізичною особою підтверджуючих документів.
Статтею 24 1 КЗпП України та Порядком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою передбачена можливість укладення трудових договорів та їх реєстрації (зняття з реєстрації) іншими особами (за нотаріальним дорученням).

Головний державний інспектор праці Величко М.С.
Категорія: Мої статті | Додав: Marina (2013-04-22)
Переглядів: 599 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: