Субота, 2018-05-26, 12.42
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Особливості звільнення працівника за п.2 ст. 36 КЗпП України, якщо працівник захворів і в нього є листок непрацездатності
Норми трудового законодавства про недопустимість звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності (частиною 3 статті 40 КЗпП) поширюються лише на ті випадки, коли розірвання трудового договору відповідно до чинного законодавства проводиться з ініціативи роботодавця (статті 40, 41 КЗпП). 

 Припинити трудові відносини з працівником, який перебуває в період тимчасової непрацездатності, дозволяється в разі закінчення строку трудового договору. Таке звільнення вважається проведеним за взаємною згодою працівника і роботодавця, оскільки кожен з них виявив волю на припинення трудових відносин саме у вказаний у договорі строк під час його підписання.

 Роботодавцеві, який бажає припинити трудові відносини з працівником, прийнятим на роботу за строковим трудовим договором, слід зробити це протягом останнього дня роботи працівника відповідно до умов договору. Якщо роботодавець у вказаний день не видасть наказ про звільнення працівника, трудові відносини будуть вважатись продовженими на невизначений строк (статття 39 КЗпП).

 Якщо ж листок непрацездатності буде закритий датою, яка виходить за межі дії строкового трудового договору, працівник має бути звільнений в день закінчення трудового договору, а листок непрацездатності – оплачений повністю, навіть за період, який виходить за межі дії такого договору.  

Головний державний інспектор з питань праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Чернігівській області   
                                                                              Олександр Євстаф’єв
Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2012-08-31)
Переглядів: 3335 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: