Понеділок, 2018-11-19, 02.49
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Переведення на легшу роботу за станом здоров’я: дії кадровика
Переведення на легшу роботу за станом здоров’я: дії кадровика

Згідно зі статтею 170 КЗпП України працівників, які потребують за станом здоров’я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу відповідно до медичного висновку тимчасово або без обмеження строку.
Розглянемо поетапні дії кадровика при переведенні працівника на легшу роботу.
ДІЇ КАДРОВИКА
1-й ЕТАП. Вивчаємо подані документи і надаємо їм правову оцінку
Якщо працівник у зв’язку із погіршенням стану здоров’я отримав висновки медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) про необхідність переведення на легшу роботу і надав їх до кадрової служби, разом із керівником структурного підрозділу, де працює працівник, потрібно визначитися щодо посади, яку може обіймати працівник відповідно до медичних рекомендацій.
Звертаємо увагу, що працівникові замість довідки МСЕК може бути видано листок непрацездатності із записом про те, що він за станом здоров’я потребує переведення на іншу, легшу роботу.
Отже, підставою для переведення працівника на легшу роботу є довідка МСЕК чи ЛКК або листок непрацездатності.
2-й ЕТАП. Перевіряємо наявність права на легшу роботу
Висновок або листок непрацездатності про необхідність тимчасового переведення на іншу роботу видає лікар або комісія лікарів лікувального закладу (ч.1 та 3 ст. 69 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19 листопада 1992 року № 2801-XII). При цьому лікар або комісія лікарів діють як органи медико-соціальної експертизи, висновки яких є обов’язковими для всіх роботодавців. Право давати висновки про необхідність переведення працівника на іншу роботу надано ЛКК, а якщо в лікувальному закладі така комісія не створена, висновок дає лікуючий лікар з дозволу головного лікаря (п. 2.13 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 року № 455; далі – Інструкція № 455).
Звернути увагу
Працівник має право обирати лікуючого лікаря і лікувально-профілактичний заклад не за місцем проживання чи роботи. При цьому документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються за наявності заяви-клопотання особи, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу або його заступником, засвідченої підписом та круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу.
Листок непрацездатності може бути видано не більше ніж на два місяці, рахуючи з першого дня переведення працівника. У випадках, коли працівник може повноцінно виконувати іншу роботу без порушення процесу лікування, працівникові видається висновок ЛКК, а листок непрацездатності не видається.
3-й ЕТАП. Пересвідчуємося, що нова посада відповідає медичним рекомендаціям, та отримуємо від працівника заяву про переведення.
Після визначення посади, яка відповідає стану здоров’я працівника і на яку він погоджується перейти, потрібно запропонувати працівникові подати заяву про переведення його на іншу роботу. При цьому слід врахувати, що таке переведення відповідно до медичних рекомендацій може бути як тимчасовим, так і постійним. У заяві працівник зазначає посаду, на яку просить перевести, і строк такого переведення.
Слід зауважити, що працівник за наявності відповідних медичних документів має право відмовитися від запропонованого переведення на легшу роботу. Відмова працівника від переведення на іншу роботу, призначену лікарем, не може кваліфікуватися як порушення трудової дисципліни. У цьому випадку, якщо у процесі роботи роботодавцем буде встановлено (документально підтверджено) невідповідність працівника виконуваній роботі (посаді) за станом здоров’я, передбаченій трудовим договором, працівник звільняється на підставі п.2 ст.40 КЗпП, з дотриманням установлених правил розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.
Звернути увагу
Переведення працівника на іншу роботу без його згоди є грубим порушенням трудового законодавства.
4-й ЕТАП. Готуємо наказ про переведення
На підставі отриманих медичних документів та поданої працівником заяви готується наказ про переведення працівника на легшу роботу. У наказі зазначають посаду, на яку переводять працівника, строк переведення (тимчасово або постійно) та умови оплати.
Після підготовки наказу про переведення та його підписання він реєструється в книзі обліку наказів.
5-й ЕТАП. Ознайомлюємо працівника з наказом
Працівника треба ознайомити з наказом про переведення у триденний строк під розписку.
6-й ЕТАП. Вносимо запис до трудової книжки працівника (у разі переведення на іншу постійну роботу)
У разі постійного переведення працівника на легшу роботу відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58, до його трудової книжки вносять відповідний запис: «Переведено (посада)».
Про тимчасове переведення працівника на легшу роботу запис до трудової книжки не вноситься. Тимчасове переведення на легшу роботу відповідно до медичного висновку надає право працівникові після закінчення періоду, строк якого визначається медичним висновком і встановлюється наказом роботодавця, повернутися на попереднє місце роботи.
7-й ЕТАП. Передаємо примірник наказу до бухгалтерії
Наказ про переведення оформляється у двох примірниках. Один примірник залишається у відділі кадрів, другий – передається до бухгалтерії для проведення відповідної оплати праці працівника.

Головний державний інспектор праці Москаленко Д.М.
Категорія: Мої статті | Додав: Diana (2015-03-05)
Переглядів: 356 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: