П`ятниця, 2024-04-19, 18.37
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Поділ на частини соціальної додаткової відпустки працівникам, які мають дітей

З метою створення сприятливих умов для догляду та виховання дітей ст. 182-1 КЗпП та ст. 19 Закону України "Про відпустки" передбачено надання працівникам, які мають дітей, щорічної додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
Згідно з ч.1 ст. 12 Закону «Про відпустки» саме щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови. Що основна безперервна її частина становитиме не менше як 14 календарних днів.
До щорічних відпусток належать (п.1 ст. 4 ЗУ «Про відпустки»):
- основна відпустка;
- додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці;
- інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.
Додаткова відпустка працівника, які мають дітей ( ст. 19 ЗУ «Про відпустки») належить до соціальних відпусток (п.4 ст.4 ЗУ «Про відпустки»)
Отже, оскільки додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, віднесена до соціальних відпусток, то поділу на частини вона не підлягає.
Однак, що стосується хвороби працівників під час перебування у соціальній відпустці, то відповідно до ч.7 сс. 20 ЗУ «Про відпустки» додаткові соціальні відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки , передбачені ст. 6,7 та 8 цього закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному ст. 11 цього закону. А саме п. 1 ч. 2. ст. 11 ЗУ «Про відпустки» по п. 1 ч. 2 ст. 80 КЗпП України передбачено, що в разі настання тимчасової непрацездатності працівника. Засвідченої в установленому порядку, у період перебування щорічній відпустці така відпустка має бути продовжена або перенесена на інший період.
У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом.
Таким чином, у частині перенесення соціальної відпустки законодавство передбачає механізм, який установлений для щорічних відпусток. Тобто оскільки ст. 11 ЗУ «Про відпустки» передбачає надання невикористаної відпустки після закінчення дії причин, які її перервали , або за згодою сторін перенесення на інший період з додержанням вимог ст. 12 цього Закону, то соціальна відпустка, що надається на підставі ст. 19 ЗУ «Про відпустки», як і щорічна, може бути надана після закінчення лікарняного або за згодою сторін перенесена на інший період.

Головний державний інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю зайнятість та інших нормативно-правових актів в м. Чернігів Олена Бура

Категорія: Мої статті | Додав: o_vika (2012-11-28)
Переглядів: 4757 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: