Неділя, 2018-05-27, 10.47
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Поняття стажування
         Як відомо, з 1 січня 2013 р. набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 р. № 5067-УІ (далі — Закон про зайнятість), статтею 29 якого передбачено проведення стажування для молоді. Але для реалізації цієї статті необхідно було дочекатися постанови КМУ. Тому 22 січня 2013 р. набрала чинності постанова «Про затвердження Порядку укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях і Типової форми договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях» від 16 січня 2013 р. № 20 (далі — Постанова № 20). 
Слід зауважити, що стажування не є тотожним проходженню виробничої практики. Чому? Тому що студенти на виробничу практику до підприємства направляються безпосередньо навчальним закладом на підставі договору, укладеного між підприємством і цим навчальним закладом.
Підприємства, на яких студенти бажають проходити стажування, вони обирають самостійно, про що складається індивідуальний договір між студентом і підприємством про проходження стажування.
Як зазначено в статті 29 Закону про зайнятість, метою стажування є набуття досвіду з виконання професійних завдань та обов'язків, удосконалення професійних знань, умінь та навичок, вивчення та засвоєння нових технологій, техніки, набуття додаткової компетенції.
Стажування розширює можливості для підвищення конкурентоспроможності молоді на ринку праці. Тому законодавці передбачили право на проходження стажування для студентів вищих і учнів професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» і продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні (далі — студенти).
Для отримання інформації про можливість стажування студенти можуть звернутися до:
• відповідних підрозділів навчальних закладів,
• центрів зайнятості,
• організацій роботодавців,
• безпосередньо до керівників підприємств.
У свою чергу вищі та професійно-технічні навчальні заклади разом з підприємствами надають студентам інформацію про можливість стажування.
Стажування відбувається на підприємствах, в установах, організаціях (далі — підприємства) незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання:
• у вільний від навчання час;
• за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта;
• на умовах, визначених договором про стажування.
Типову форму договору, а також порядок його укладення затверджено Постановою № 20.
При цьому можливістю проходження стажування на умовах, визначених Постановою № 20, не зможуть скористатися (оскільки на них не поширюється її дія):
• студенти вищих навчальних закладів, що проходять стажування в державних органах, органах влади АР Крим та їх апараті;
• студенти вищих медичних навчальних закладів та інтерни;
• курсанти (слухачі, студенти) вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів;
• курсанти та слухачі вищих навчальних закладів МВС і МНС.

Начальник відділу –
державний інспектор праці А.В. Дворецька
Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2013-05-14)
Переглядів: 619 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: