Субота, 2018-05-26, 12.52
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Права переселенців із зони АТО на отримання дублікату трудової книжки за новим місцем роботи

Права переселенців із зони АТО на отримання дублікату

трудової книжки за новим місцем роботи

 

 Ст. 48 КЗпП України визначено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Відповідно до п. 1.3 глави 1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за № 110, при влаштуванні на роботу працівники зобов’язані подавати трудову книжку.

 Для вирішення питання внесення записів до трудових книжок громадянам, які працювали, звільнилися з роботи (припинили роботу) і переїхали із зони проведення АТО та не отримали трудову книжку, наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства юстиції України від 06.10.2014 № 720/1642/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.10.2014 за № 1304/26081 (набрав чинності з 04.11.2014), внесено зміни до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників. Зокрема главу 5 Інструкції доповнено п. 5.6, яким визначено, що дублікат трудової книжки також може бути виданий за новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник.

 Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України про проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник, що надається в довільній формі.

 У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: «Дублікат анульовано», посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику.

 

Перший заступник начальника інспекції    В. М. Луцишина 

Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2015-02-06)
Переглядів: 342 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: