Неділя, 2018-05-27, 10.46
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Щодо державної реєстрацї припинення трудового договору між працівником і фізичною особою
Ст. 24-1 Кодексу законів про працю України встановлено, що у разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою, фізична особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України.
Підпис у трудовому договорі працівника, який не був присутній під час його реєстрації, посвідчується нотаріально.
Пунктом 17 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженої наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 08 червня 2001 року № 260, передбачено, що розірвання трудового договору повинно бути скріплено сторонами трудового договору, якими є працівник та фізична особа-підприємець.
У разі розірвання трудового договору за ініціативою фізичної особи у випадках, визначених Кодексом законів про працю України, така особа зобов’язана письмово повідомити про свій намір працівникові та у визначені строки провести передбачений законодавством розрахунок.
Зняття державною службою зайнятості з реєстрації трудового договору у таких випадках проводиться за умови подання фізичною особою:
- примірника трудового договору;
- заяви про зняття трудового договору з реєстрації із зазначенням дати звільнення з роботи працівника та підстав розірвання зазначеного договору;
- копій документів, що підтверджують:
* надсилання працівникові повідомлення про намір розірвати з ним трудовий договір (рекомендованим листом з повідомленням про вручення), у разі коли вручити поштове відправлення неможливо, подаються копії підтвердних документів;
* проведення передбаченого законодавством розрахунку з працівником або копію платіжної відомості із зазначенням суми депонованої заробітної плати.
Державна служба зайнятості протягом трьох робочих днів з дня надходження зазначених документів знімає трудовий договір з реєстрації, про що робить відповідний запис у книзі реєстрації трудових договорів та повідомляє працівникові.
За зверненням працівника, який не був присутній під час зняття трудового договору з реєстрації, посадова особа центру зайнятості протягом трьох робочих днів з дня такого звернення робить відповідну відмітку у виданому йому примірнику трудового договору та засвідчує у трудовій книжці запис про звільнення з роботи, внесений фізичною особою (постанова КМУ від 29 жовтня 2009 р. № 1168).

Заступник начальника –
начальник відділу ТДІзПП Л.М. Мірошник
Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2012-08-31)
Переглядів: 636 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: