Неділя, 2018-05-27, 10.41
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Щодо звільнення вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також їх право на отримання вихідної допомоги
Працевлаштування для вагітної жінки є достатньо болючим питанням, як для неї самої, так і для її родини. Ще болючішим питанням є її звільнення. Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України, звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (шести років), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. Названі категорії жінок не можуть бути звільнені не лише з підстав, передбачених статтями 40 і 41 Кодексу законів про працю України,  але й за іншими підставами, які кваліфікуються як звільнення (розірвання) трудового договору з ініціативи власника.
Водночас, стаття 38 Кодексу законів про працю України передбачає право працівника розірвати трудовий договір за власним бажанням, та пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України - за угодою сторін.
Відповідно до статті 44 Кодексу законів про працю України, вихідна допомога працівнику виплачується тільки при звільненні з підстав, зазначених у: пункті З статті 36 Кодексу законів про працю України - у разі призову або вступу працівника на військову службу; пункті 6 статті 36 Кодексу законів про працю України – відмова працівника від роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці; пункті 1 статті 40 Кодексу законів про працю України - змін в організації виробництва і праці; пункті 2 статті 40 Кодексу законів про працю України — виявлення невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі, пункті 6 статті 40 Кодексу законів про працю України - поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу: частини З статті 38 та статті 39 Кодексу законів про працю України - внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору. Таким чином, виходячи із норм трудового законодавства України, вагітні жінки та жінки, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення      нею трирічного віку, не можуть бути звільнені з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації.


Головний державний інспектор праці відділу з питань
додержання законодавства про працю, зайнятість та
інших нормативно-правових актів у Чернігівській області                                                                              Олександр Євстаф’єв

 
Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2012-08-30)
Переглядів: 672 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: