Неділя, 2018-05-27, 10.40
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Суміщення посад
Суміщення професій (посад) — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи по іншій професії (посади) на одному й тому ж підприємстві, в установі, організації впродовж установленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно та не веде до погіршення якості продукції, виконуваних робіт, обслуговування населення.
Відповідно до ст. 105 КЗпП, працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад).
На госпрозрахункових підприємствах розміри доплат установлюються на умовах, передбачених у колективному договорі в межах економії фонду заробітної плати по посадовому окладу (тарифній ставці) за посадою, яка суміщається й не обмежується максимальним розміром.
Для працівників бюджетних установ, закладів і організацій встановлено обмеження в розмірі доплати за суміщення професій (посад) до 50 % посадового окладу (тарифної ставки).
Основною умовою, за дотримання якої може бути встановлена доплата за суміщення професій (посад), є наявність вакантної посади в штатному розкладі підприємства, установи, організації. У разі відсутності вакансії встановити доплату за суміщення професій (посад) неможливо, оскільки немає ні відповідних тарифних ставок і окладів, ні економії, розрахованої за цими ставками.
Водночас у разі необхідності, завдання й обов’язки, що включені в типову кваліфікаційну характеристику тієї чи іншої посади, можуть бути розподілені між окремими виконавцями, або коло завдань та обов’язків окремих працівників може бути розширене шляхом доручення їм робіт, передбачених для різних груп, посад, рівних за складністю, виконання яких не потребує іншої спеціальності, кваліфікації.
За згодою сторін, під час укладання трудового договору обумовлюється питання виконання працівником робіт, що належать до різних посад. Якщо виконання цих робіт передбачається функціональними обов’язками працівника, оплата праці здійснюється за основною посадою, і доплата за суміщення професій (посад) у такому разі не провадиться.

Головний державний інспектор праці О.І. Бура
Категорія: Мої статті | Додав: Lena (2013-11-25)
Переглядів: 783 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: