Середа, 2018-10-17, 18.18
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Умови оплати праці працівників підприємств та організацій, що дотуються з бюджету
Питання оплати праці працівників підприємств та організацій, що дотуються з бюджету, регулюється Постановою КМУ від 31.08.1997 р. № 948 «Про умови і розміри оплати праці працівників підприємств та організацій, що дотуються з бюджету». Так, зазначеною постановою передбачено, що форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат працівників підприємств та організацій державної і комунальної власності, що дотуються з бюджету, встановлюються у колективному договорі з дотриманням умов, розмірів і норм, передбачених законодавством.
Фонди оплати праці зазначених підприємств підлягають регулюванню, яке здійснюється шляхом щомісячного зменшення суми дотації з бюджету на частину перевищення фактичного фонду оплати праці порівняно з його розрахунковою величиною пропорційно рівню дотаційності у звітному місяці. Рівень дотаційності визначається як частка від ділення суми дотацій на витрати виробництва.
Підприємства-монополісти, що дотуються з бюджету і входять до переліку підприємств-монополістів, затвердженого Міністерством економіки, Антимонопольним комітетом та Міністерством статистики, також здійснюють регулювання фондів оплати праці відповідно Постанови № 948.
Розрахункова величина фонду оплати праці визначається підприємствами та організаціями, що дотуються з бюджету, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України для підприємств-монополістів, з метою визначення ними сум, що вносяться до бюджету у зв'язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці.
Якщо ж підприємство, організація має багатогалузевий характер виробництва, відповідні розрахунки здійснюються за видом виробництва, що дотується з бюджету.
Розрахунок суми, на яку зменшується дотація з бюджету, підприємствами та організаціями подається щомісячно фінансовим органам, які визначають розміри дотацій з бюджету, до 25 числа місяця, що настає за звітним. Приклади розрахунків сум, на які зменшуються дотації з бюджету у зв'язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці, можна знайти в додатку до Постанови № 948.

Головний державний інспектор праці А.В.Скоробагата
Категорія: Мої статті | Додав: алла (2015-02-26)
Переглядів: 262 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: