П`ятниця, 2024-03-29, 03.39
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

ВИПЛАТА ДОПОМОГИ В РАЗІ ВИВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ НАЛЕЖАТЬ ДО КАТЕГОРІЇ 1 І 2, ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Відповідно до п. 7 частини 1 ст. 20 Закону України №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон №796-ХІІ) громадяни, віднесені до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, мають переважне право на залишення на роботі в разі вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі у випадках ліквідації, реорганізації або перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників, а також на працевлаштування.
У разі звільнення таких громадян у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі у випадках ліквідації, реорганізації або перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників їм виплачується допомога в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати, а також зберігається за їхнім бажанням посадовий оклад, тарифна ставка на новому місці роботи, але не більше одного року. Їм також гарантується працевлаштування з урахуванням їхніх побажань або можливість навчання нових професій (спеціальностей) із збереженням у встановленому порядку середньої заробітної плати за останнім місяцем роботи за весь період перепідготовки, але не більше одного року.
У разі переведення у зв’язку із станом здоров’я на підставі медичного висновку на нижче оплачувану роботу зазначеним працівникам виплачується різниця між попереднім заробітком і заробітком на новій роботі до встановлення інвалідності або одужання, але не більше одного року.
Вказані пільги, передбачені п. 7 ст. 20 Закону №796-ХІІ поширюються також на громадян, віднесених до категорії 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та громадян, віднесених до категорії 3 із числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
Вивільнення – це припинення трудових відносин з працівниками з ініціативи роботодавця в разі змін в організації виробництва і праці, у тому числі у випадку ліквідації, реорганізації або перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників. При цьому трудовий договір розривається на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України. Тільки за таких умов працівники мають право на пільги, передбачені п. 7 ст. 20 Закону №796-ХІІ. Тобто ці пільги не застосовується в разі звільнення працівників на інших підставах.
Варто зазначити, що виплата громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вихідної допомоги при звільненні за п. 1 ст. 40 КЗпП України у розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати визначена Законом №796-ХІІ як пільга та компенсація.
Статтею 44 КЗпП України окремо передбачено, що в разі припинення трудового договору з підстав, зазначених у п. 1 ст. 40 КЗпП України, працівнику виплачується вихідна допомога в розмірі не менше середнього місячного заробітку.
Отже, виплата громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вихідної допомоги в разі вивільнення за п. 1 ст. 40 КЗпП України проводиться в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати, яка виплачується окремо від вихідної допомоги, передбаченої ст. 44 КЗпП України.

Головний державний інспектор праці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у м. Чернігові  Вікторія Охріменко

Категорія: Мої статті | Додав: o_vika (2012-11-28)
Переглядів: 915 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: