Неділя, 2018-05-27, 10.46
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Збереження заробітної плати при відстороненні від роботи
Відсторонення від роботи – тимчасовий захід, який застосовується роботодавцем до прийняття остаточного рішення щодо працівника, яке залежить від причин відсторонення. Після закінчення терміну відсторонення працівник може бути звільнений, допущений до роботи або переведений на іншу роботу.
Під час відсторонення заробітна плата не зберігається у таких випадках:
• Поява на роботі у нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння (згідно зі ст. 94 КЗПП заробітна плата виплачується тільки за виконану роботу, а в ч.4 ст. 13 КЗпП визначено, що час простою з вини працівника не оплачується);
• Відмова або ухилення від обов’язкових медичних оглядів (ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1994 р. №2694);
• Відмова або ухилення від навчання, інструктажу, і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони (підстави для незбереження заробітної плати ті самі, що й у першому випадку).
Заробітна плата не зберігається, але може бути відшкодована
Закон України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду» від 01.12.1994 р. №266/94-ВР досить детально регулює питання, пов’язані з незаконним відстороненням громадянина від роботи.
Так, шкода, завдана громадянинові внаслідок незаконного відсторонення від роботи (посади),підлягає відшкодуванню. Право на відшкодування шкоди виникає у разі:
• Постановлення виправдовувального вироку суду;
• Встановлення в обвинувальному вироку суду чи іншому рішенні суду (крім ухвали чи постанови суду про повернення справи на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд) факту незаконного відсторонення від роботи;
• Закриття кримінальної справи за відсутності події злочину, відсутності в діянні складу злочину або недоведеності участі обвинуваченого у вчиненні злочину;
• Відмови у порушенні кримінальної справи.
Відшкодування заробітку в разі незаконного відсторонення від роботи провадиться за рахунок коштів державного бюджету, а розмір суми визначається з урахуванням заробітку, не одержаного громадянином за час відсторонення від роботи.
Зазначеним законом також установлено, що громадянин, звільнений з роботи у зв’язку з незаконним засудженням або відстороненням від посади у зв’язку з незаконним притягненням до кримінальної відповідальності, має бути поновлений на колишній роботі (посаді), а в разі неможливості (ліквідація підприємства, скорочення посади та інше) йому має бути надано державною службою зайнятості іншу підходящу роботу.
Заробітна плата зберігається повністю
Заробітна плата за період відсторонення зберігається повністю у випадках, коли це прямо передбачено законодавством, а також коли у відстороненні від роботи немає вини працівника.
У тих випадках, коли законодавством прямо не передбачено, чи зберігається за працівником заробітна плата, слід керуватися такими міркуваннями:
1.із чиєї вини виникли підстави для відсторонення;
2.чи немає ознак дисциплінарного проступку в поведінці працівника;
3.чи не порушуватиме трудових прав працівника відсторонення без збереження заробітної плати.
Якщо з працівником укладається контракт, варто саме в ньому обумовити випадки, в яких за працівником буде зберігатися заробітна плата за час відсторонення (усунення) від роботи.

Начальник відділу –
державний інспектор праці А.В. Дворецька
Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2014-01-31)
Переглядів: 418 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: