Субота, 2024-04-20, 12.40
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Значення посадової інструкції для працівника та роботодавця
Значення посадової інструкції для працівника та роботодавця
Посадова інструкція – це внутрішній документ підприємства, який визначає конкретний перелік посадових обов’язків працівника відповідно до його категорії (керівник, професіонал, фахівець, технічний службовець тощо).
Посадову інструкцію розробляють і затверджують на основі випуску Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. № 336 (далі – Довідник). Абзацем шостим п. 6 Загальних положень Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника визначено, що посадові інструкції після їх затвердження керівником підприємства доводяться до відома працівників під підпис.
Якщо працівник відмовляється ставити підпис у посадовій інструкції, з якою його ознайомили, про це необхідно скласти акт. І, звичайно, з’ясувати причину відмови та викласти її в акті. У випадку коли працівник не підписує посадову інструкцію, мотивуючи це тим, що такий його обов’язок не обумовлений цим документом, його можна буде притягти до відповідальності.
Однак може бути, що відмова працівника поставити підпис пов’язана з його незгодою щодо конкретних положень посадової інструкції. Наприклад, під час прийняття на роботу посадової інструкції взагалі не було, а в розробленій згодом містяться посадові обов’язки працівника, про які не йшлося раніше.
Також трапляється, що до посадової інструкції внесли суттєві зміни, з якими працівник не згодний. У такому випадку відмова працівника є логічною, а дії роботодавця – неправомірними.
Згідно зі ст. 31 КЗпП роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором. Зміни та доповнення до посадових інструкцій можуть бути внесені тільки за згодою працівника та лише на підставі наказу керівника підприємства. Такі зміни можуть бути викликані, наприклад, перерозподілом обов’язків між працівниками у зв’язку зі скороченням чисельності або раціональним розподілом праці. Але якщо у працівника додалося обо¬в’язків, то за їх виконання має призначатися і доплата. Тоді, впевнені, працівник одразу погодиться поставити свій підпис в оновленній посадовій інструкції.

Головний державний інспектор праці Москаленко Д.М.
Категорія: Мої статті | Додав: Diana (2015-02-25)
Переглядів: 1094 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: