Звільнення працівника у зв’язку з переведенням, за його згодою, на інше підприємство - Мої статті - Каталог статей - chtdipp
Вівторок, 2016-12-06, 20.46
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Звільнення працівника у зв’язку з переведенням, за його згодою, на інше підприємство

При оформленні необхідної документації про звільнення в зв’язку з переведенням на інше підприємство у роботодавців часто виникають певні запитання: «Як зробити все правильно? Можливо краще звільнити працівника за угодою сторін або за власним бажанням?». В той же час сама процедура такого переведення дуже проста.

На практиці таке переведення класифікується як звільнення працівника в зв’язку з переведенням, за його згодою, на інше підприємство (п.5 ст. 36 КЗпП України). Оскільки закон вимагає згоди керівника на припинення трудового договору в порядку переведення на інше підприємство, організацію, підставою для переведення є заява працівника про звільнення з формулюванням: «Прошу звільнити мене «___»________ 20__ року в зв’язку з переведенням на … (вказується назва підприємства, на яке переводиться працівник)».

Обов’язковою умовою для переведення працівника на інше підприємство також є згода керівника підприємства, на яке хоче переводитися працівник. Тому керівник підприємства, на яке переводиться працівник, надсилає керівнику підприємства, на якому працює працівник, лист-клопотання про звільнення.

Керівник підприємства, до якого звертається робітник з проханням звільнити його в зв’язку з переведенням на інше підприємство, не має ніяких зобов’язань перед працівником або власником підприємства, що звернулися з клопотанням про звільнення. Тому він може на свій розсуд заяву та клопотання задовольнити або відмовити в їх задоволені.

У разі якщо власник підприємства, на якому зайнятий працівник, задовольнив вимоги працівника та  власника підприємства, на яке переводиться працівник, видається наказ про звільнення працівника з формулюванням «…звільнити «___»________ 20__ р. у зв’язку з переведенням, за згодою працівника, на … (вказується назва підприємства), за п.5 ст. 36 КЗпП України». Підставою для наказу є заява працівника та лист-клопотання керівника «нового» підприємства. До трудової книжки працівника робиться запис, ідентичний формулюванню в наказі про його звільнення.
Також слід зазначити, що працівнику, який приймається на роботу в порядку переведення з іншого підприємства за згодою між керівниками, не може бути відмовлено в прийнятті на роботу  відповідно до частини  5 статті  24 Кодексу законів про працю України.

 

Заступник начальника відділу з питань
додержання законодавства про працю, зайнятість та
інших нормативно-правових актів у Чернігівській області
                                                                  Олександр Євстаф’єв

Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2012-10-31)
Переглядів: 2958 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: