Понеділок, 2024-05-13, 22.03
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Чи потрібно перераховувати працівнику-інваліду тривалість відпусток за попередні роки?

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про відпустки» щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Частиною сьомою цієї статті передбачено, що інвалідам І і ІІ груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам ІІІ групи — 26 календарних днів.

Положення цієї статті щодо тривалості щорічної основної відпустки не поширюються на працівників, тривалість відпустки яким установлюється іншими актами законодавства, проте тривалість їх відпустки не може бути меншою за передбачену Законом України «Про відпустки» (частина десята ст. 6 Закону України «Про відпустки).

Наприклад, працівнику-інваліду ІІ групи, який працює у зоні гарантованого добровільного відселення, щорічна основна відпустка надається тривалістю 37 календарних днів відповідно до ст.47 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки частиною сьомою статті 6 Закону України «Про відпустки» інвалідам ІІ групи встановлена менша тривалість щорічної основної відпустки (30 календарних днів); працівнику-інваліду ІІ групи, який працює в туберкульозному диспансері, щорічна основна відпустка має надаватися тривалістю 36 календарних днів відповідно до Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» тощо.

Слід мати на увазі, що законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання.

Тому, якщо працівник з якихось певних причин при прийнятті його на роботу не повідомив кадрову службу про встановлену йому інвалідність, а через декілька років надав відповідний документ, то за всі відпрацьовані робочі роки, за які йому надавалась щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні, йому має бути надано ще по 6 календарних днів відпустки, оскільки інваліду ІІ групи Законом встановлена щорічна основна відпустка тривалістю 30 кал.днів.

Головний державний інспектор з питань праці      І.Б. Гущіна

Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2012-09-24)
Переглядів: 1290 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: