Субота, 2024-11-23, 12.28
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Декретна відпустка та відпустка по догляду за дитиною

  Праця жінок в Україні регламентується КЗпП, Законом про оплату праці, Законом про відпустки, Законом «Про охорону праці».

Підприємство надає і оплачує своїм працівницям такі відпустки:

1) у зв’язку з вагітністю і пологами;

2) по догляду за дитиною до досягнення нею трьох або шести років.

  Оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами надають на підставі звичайного листка непрацездатності.

   Згідно зі ст. 18 Закону про відпустки після закінчення відпустки при вагітності і пологах жінці (за її бажанням) надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Така відпустка надається повністю або частково в межах установленого періоду.

  Відпустка по догляду за дитиною закінчується в день виповнення дитині 3-х років. Якщо ж дитині необхідний домашній догляд протягом тривалішого періоду, то відпустку може бути продовжено (за взаємною згодою жінки та її роботодавця), але не довше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку. Підставою для продовження відпустки є медичний висновок. Однак у такому разі оплата тривалішої відпустки здійснюється за рахунок власних коштів підприємства або відпустка надається без збереження зарплати. Відпустка оформляється наказом керівника чи уповноваженого ним органу. За бажанням жінки у період її перебування у відпустці по догляду за дитиною вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. Звертаємо увагу, що жінка або інша особа, яка доглядає дитину, має право працювати на умовах неповного робочого часу і на тому самому, і на іншому підприємстві. При цьому за жінкою, яка працює на умовах неповного робочого дня, згідно зі ст. 179 КЗпП і ст. 18 Закону про відпустки зберігається право на отримання допомоги по догляду за дитиною.

  Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження зарплати (част. 3 та 6 ст. 179 КЗпП) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. Час зазначених відпусток до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.

 

Начальник відділу –

державний інспектор праці                                   А.В. Дворецька
Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2012-12-25)
Переглядів: 2341 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: