Субота, 2024-11-23, 08.11
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Нововведення відносно допуску до роботи
Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII, котрий вступив у дію з 01.01.2015 року, внесено ряд змін до законодавчих актів України.
Кодекс законів про працю України також доповнено і зокрема зміни внесено для нових правил допуску працівників до роботи, а також введення фінансових санкцій відносно юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців за порушення законодавства про працю, а саме, ч. 3 ст. 24 КЗпПУ, згідно з якою працівник не може бути допущений до роботи без:
- укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу;
- повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу (тобто органів ДФС) в порядку, встановленому КМУ.
Із КЗпПУ виключили статтю 24-1, яка зобов’язувала підприємців «у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення» .
Як висновок, необхідність в реєстрації підприємцями трудових договорів в центрі зайнятості відпала, а при прийнятті працівника на роботу потрібно лише оформити допуск до роботи наказом чи розпорядженням власника (або уповноваженого ним органу) та повідомити органи ДФС про прийняття працівника. Але так, як поки що не зрозуміло, яким чином це зробити, тому що документу, який повинен врегулювати виконання даної норми немає, – столичні податківці (ДПІ у Голосіївському районі м. Києва) роз’яснюють, що таким «повідомленням» можна вважати заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міндоходів від 09.09.2013 року № 454 (далі Порядок №454), яка подається у складі обов’язкової звітності з ЄСВ за календарний місяць. При цьому окремо при кожному прийнятті працівника на роботу титульний аркуш із таблицею 5 додатка 4 до Порядку № 454 не подається.
Якщо роботодавці (юридичні особи і фізичні особи-підприємці) не дотримуються вищевказаних вимог, їм загрожують серйозні санкції – штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника (ч. 2 ст. 265 КЗпПУ у новій редакції).
Крім того, за новою редакцією ч. 3 ст. 41 КУпАП, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб підприємств і фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, – від 500 до 1000 НМДГ (від 8500 до 17000 грн.). Повторне протягом року вчинення такого порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, загрожує штрафом у розмірі від 1000 до 2000 НМДГ (від 17 000 до 34 000 грн.).

Головний державний інспектор праці
Москаленко Д.М.
Категорія: Мої статті | Додав: Diana (2015-02-10)
Переглядів: 666 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: