Неділя, 2024-11-24, 09.42
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Переведення на легшу роботу
Частиною першою статті 170 КЗпП України передбачено, що працівників, які потребують за станом здоров'я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу відповідно з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку. Це не значить, що працівник має право прийти до роботодавця і вимагати якоїсь абстрактної «легшої роботи». Виконуючи свій обов’язок, роботодавець керується медичним висновком щодо стану здоров’я працівника та рекомендацій лікаря щодо можливості або неможливості виконання певної роботи.
Слід звернути увагу на те, що тимчасове переведення на легшу роботу відповідно до медичного висновку 1) надає право працівникові після закінчення тимчасового періоду, строк якого визначається медичним висновком і встановлюється наказом власника, повернутися на попереднє місце роботи і 2) за весь час переведення працівника на легшу роботу, якщо вона є нищеоплачуваною, за працівником зберігається середня заробітна плата. При цьому, підставою як для виплати допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, так і для переведення є листок тимчасової непрацездатності, який може бути виданий не більше ніж на два місяці, рахуючи з першого дня переведення.
Так, ч.2 ст. 170 КЗпП України передбачає збереження за працівниками, переведеними на легшу нижчеоплачувану роботу відповідно до медичного висновку, попереднього середнього заробітку протягом двох тижнів з дня переведення, якщо інше не передбачено спеціальними правилами. Норма частини другої ст.170 КЗпП України кореспондується з загальним положенням ч.1 ст.114 КЗпП України.

Начальник відділу –
державний інспектор праці А.В. Дворецька
Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2013-08-30)
Переглядів: 744 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: