Субота, 2024-11-23, 17.44
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Переведення працівника на роботу в інше підприємство за ініціативою працівника.
Етапність здійснення переведення:
1) Для належного оформлення переведення працівника на роботу в інше підприємство, працівник повинен подати відповідну заяву, в якій повинно міститись клопотання про переведення та відповідне письмове подання підприємства щодо якого працівник бажає здійснити переведення.
На підставі поданої заяви та подання, фактичний роботодавець працівника повинен видати наказ про припинення трудового договору з працівником у зв’язку з переведенням на інше підприємство. Даний наказ може бути виданий в строк за два тижні до фактичної дати переведення, або в строк про який зазначено працівником в заяві та відповідає терміну, який вказаний у поданні.
Загальні питання переведення працівника на роботу в інше підприємство.
1) В день переведення працівника на роботу в інше підприємство, попередній роботодавець повинен внести запис до трудової книжки працівника про припинення трудового договору з працівником у зв’язку з переведенням.
2) Переведення на інше підприємство оформляється шляхом подання працівником заяви про прийняття на роботу у зв’язку із переведенням та виданням відповідного наказу роботодавця про прийняття на роботу працівника. В такому разі в трудовій книжці працівника зазначаються відомості про прийняття на роботу в порядку переведення.
Слід зауважити, що датою прийняття на роботу в іншому підприємстві є наступна дата від дати припинення трудового договору з працівником за попереднім місцем роботи.
3) При припиненні трудового договору працівника у зв’язку переведенням на інше підприємство працівникові виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки.
У випадку, якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічні основну і додаткову відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то в стаж роботи, що дає право на щорічну основну і додаткову відпустку, зараховується час, за який він не використовував такі відпустки за попереднім місцем роботи. При цьому, щорічна відпустка повної тривалості до настання шестимісячного строку безперервної роботи в перший рік роботи на даному підприємстві має бути надана за бажанням працівника, якщо за попереднім місцем роботи основна відпустка не була ним використана повністю або частково, а при припиненні трудового договору він не одержав грошову компенсацію.
У випадку переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані відпустки за його бажанням (про що він вказує у своїй заяві) може бути перерахована на поточний рахунок підприємства, на яке він переводиться.
4) Вразі, якщо внаслідок переведення працівника на інше підприємство, його середня заробітна плата буде нижчою від заробітної плати за попереднім місцем роботи, в такому разі за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.
Збереження середнього заробітку означає, що протягом двох тижнів з дня переведення працівникові провадиться доплата до заробітної плати на новій роботі з таким розрахунком, щоб вона разом із заробітком на новій роботі дорівнювала середньому заробітку на попередній роботі.
5) При переведенні на інше підприємство, роботодавець не має право встановлювати випробувальний строк для працівника.
6) Працівнику, запрошеному на роботу в порядку переведення за погодженням між керівниками підприємств, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Головний державний інспектор праці М.С.Величко
Категорія: Мої статті | Додав: Marina (2014-07-01)
Переглядів: 1543 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: