Неділя, 2024-11-24, 04.14
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Порядок переведення на легшу роботу вагітних жінок

Порядок переведення на легшу роботу вагітних жінок

 

       Вагітні жінки відповідно до медичного висновку переводяться на іншу роботу, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою (частина перша ст. 178 КЗпП України).

 

      Якщо вагітна жінка працює на легкій роботі, поєднаній з впливом несприятливих виробничих факторів, то вона може бути переведена на аналогічну роботу, не пов'язану з впливом таких факторів.

      До вирішення питання про надання вагітній жінці відповідно до медичного висновку іншої роботи, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, вона підлягає звільненню від роботи із збереженням за рахунок підприємства середнього заробітку за всі пропущені внаслідок цього робочі дні.

     Слід звернути увагу на ту обставину, що термін «звільнення від роботи», що вживається в частині другій ст. 178 КЗпП України, не можна ототожнювати з поняттям «звільнення з роботи». Звільнення з роботи — це припинення трудового договору. Звільнення від роботи означає, що трудові правовідносини зберігаються, продовжується дія трудового договору, але працівник тимчасово не несе обов'язку виконувати роботу, обумовлену трудовим договором, звільняється від цього обов'язку, звільняється від роботи зі збереженням заробітної плати.

      Жінки, які мають дітей віком до трьох років, у разі неможливості виконання попередньої роботи переводяться на іншу роботу із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою до досягнення дитиною віку трьох років (частина третя ст. 178 КЗпП України).

      Підставою для такого переведення може бути медичний висновок або інші об'єктивні дані, які свідчать про неможливість виконання жінкою роботи. Наприклад, специфіка роботи вимагає направлення працівниці у відрядження, а статтею 176 КЗпП України встановлено заборону на направлення у відрядження жінок, які мають дітей віком до трьох років.

    Якщо заробіток працівниць, зазначених у частинах першій і третій статті 178 КЗпП України, на легшій роботі є вищим, ніж той, який вони одержували до переведення, їм виплачується фактичний заробіток.

 

Заступник начальника інспекції                                 Л.М. Мірошник

 

Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2013-05-30)
Переглядів: 2008 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: