П`ятниця, 2024-05-10, 04.33
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Прийом на роботу з випробувальним терміном
Відповідно до ст.27 Кодексу законів про працю України строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати 3-х місяців.

При цьому, якщо працівник приймається для виконання простої роботи (без вимог до кваліфікації) – за Класифікатором професій і посад це робочі професії, то строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати одного місяця.
Крім того, в ч.2 ст.26 КЗпП України передбачені категорії працівників, для яких випробування при прийнятті на роботу не встановлюється:
- осіб, які не досягли вісімнадцяти років;
- молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
- молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів;
- осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби; інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи.
- при прийнятті на роботу в іншу місцевість;
- при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію.

Проте, строк випробування може бути продовжено, якщо працівник в період випробування був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин. Продовжується на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

В окремих випадках та за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, в разі його відсутності керівник може прийняти таке рішення одноосібно, при цьому необхідно буде видати наказ, яким внести зміни у наказ про прийняття на роботу, що містить застереження про випробувальний строк (ст.26 КЗпП України). Але враховуючи, що встановлення більшого строку випробування відбувається не в момент прийняття на роботу з встановленням «загального» строку випробування, а у період існування трудових відносин, то існує ризик визнання такого продовження погіршенням істотних умов праці, про які роботодавець зобов‘язаний попередити працівника не менше ніж за 2 місяці до вступу в дію змін, оскільки в період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.
У разі, якщо строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах (ст.28 КЗпП України).
Згідно зі ст. 26 КЗпП України , при укладенні трудового договору за згодою сторін може бути обумовлено встановлення випробувального терміну для працівника з метою перевірки відповідності його умінь і навичок роботи, яка йому доручається. При цьому, однак, слід враховувати, що на період випробувального терміну на працівника поширюються всі вимоги і гарантії законодавства про працю. І найголовніше, що потрібно розуміти співробітникові, якого приймають на роботу, - це те, що з першого його дня випробувального терміну його зобов'язані офіційно працевлаштувати шляхом видання відповідного наказу по підприємству, внесення запису до трудової книжки, подачі звітності до центру зайнятості і здійснення інших кадрових формальностей.
Для встановлення випробувального терміну необхідна згода двох сторін - роботодавця і майбутнього працівника. Встановлення випробувального терміну роботодавцем без погодження з претендентом на посаду є незаконним і може кваліфікуватися як порушення законодавства про працю. Тому, якщо майбутній працівник не погоджується на встановлення випробування, трудовий договір не укладається взагалі (що найчастіше і трапляється) або укладається без застосування випробувального терміну у разі зацікавленості роботодавця в цьому працівника. Якщо ж сторони трудового договору досягли згоди про встановлення випробувального терміну, така згода має бути зафіксована в трудовому договорі, якщо він укладається у письмовій формі, або в заяві про прийом на роботу, якщо трудовий договір у письмовій формі не укладається.
Крім того, умову про випробувальний термін має бути передбачено у наказі про прийняття на роботу. Відсутність такої умови у наказі дає підстави вважати, що працівника прийнято на роботу без випробувального терміну.
Порушенням норм трудового законодавства є встановлення роботодавцем випробувального терміну при переведенні працівника з однієї посади на іншу або з одного структурного підрозділу в інший, що іноді відображається в колективному договорі. Встановлення працівникам випробувального терміну при такому переведенні законодавством не передбачено.

Заступник начальника –
начальник відділу ТДІзПП Л.М. Мірошник
Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2012-08-31)
Переглядів: 3177 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: