Вівторок, 2024-05-14, 12.40
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Щодо легалізації найманої праці працівників
Працівники, зайняті в рамках визначених трудових правовідносин, користуються правами та пільгами, які забезпечуються згідно з законами, нормативними актами й колективними договорами. Трудові правовідносини – це поняття, що створює правовий зв’язок між особою, яку називають найманим працівником, та іншою особою, яку називають роботодавцем і якій перша особа надає працю або послуги за певних умов, в обмін на винагороду.

Самозайнятість і незалежна робота основані на комерційних і цивільно-правових договірних механізмах, за визначенням виходять за межі трудових правовідносин.

Зміни у структурі ринку праці та в організації праці призводять до змін у моделях праці як у рамках трудових правовідносин, так і поза ними.

У деяких ситуаціях може бути незрозуміло, чи є особа найманим працівником або по-справжньому само зайнятою особою. Інколи трудові правовідносини знаходяться на межі між залежністю та незалежністю, й роботодавець може добросовісно вважати залежного працівника самозайнятою особою. Дещо схоже може мати місце у тристоронніх правовідносинах, особливо якщо в законодавстві про них нічого не сказано або надані розпливчасті формулювання. Дуже часто трудові правовідносини приховані, причому це приховування може бути особливо успішним, якщо розрив між законодавством і реальністю дуже широкий, санкції недостатньо переконливі, а адміністрація праці, інспекція праці та судова влада слабкі.

Прихована зайнятість виникає, коли роботодавець ставиться до особи, яка є найманим працівником, не так, як до найманого працівника, щоб приховати справжній правовий статус цієї особи. Фіктивна самозайнятість, фіктивні субпідряди, створення псевдо кооперативів, фіктивне подання послуг і фіктивна реструктуризація компаній – це ті засоби, що найчастіше застосовуються  для приховування трудових правовідносин.
Інспектори праці повинні стати експертами у відрізненні самозайнятості від залежної зайнятості та розбиратися в основних формах маскування трудових правовідносин під цивільно-правовий договір або двосторонніх трудових правовідносин під фіктивні тристоронні. Інспектори праці повинні бути готові виявляти приховані трудові правовідносини під час інспекційних перевірок та повідомляти своє керівництво про існуючий стан речей. Цим інспектори праці забезпечуватимуть ефективне застосування законодавства, а також робитимуть важливий внесок у підготовку або оновлення національної політики.
 
Перший заступник начальника інспекції Вікторія Луцишина
Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2012-09-27)
Переглядів: 1462 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: