Середа, 2024-11-27, 13.11
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

У яких випадках найманим робітникам необхідно мати медичні книжки?
Обов'язкові попередні й періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення й може привести до поширення інфекційних хвороб, передбачені Законом № 1645. У виконання Закону № 1645 Постановою № 559 затверджений Перелік професій, виробництв й організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам. Даний Перелік включає значна кількість професій і видів діяльності працівників, які обов'язково повинні проходити медогляд. Це працівники в сфері промисловості, торгівлі й надання послуг, пов'язані з обслуговуванням населення. У Перелік включені ринки, підприємства громадського харчування, перукарські, косметичні й масажні кабінети, лазні, сауни, готелі, спортивно-оздоровчі комплекси, розважальні заклади, приватні послуги вдома  (репетитори, гувернантки, доглядальниці, прибиральниці, кухарі, манікюрниці, педикюрші, масажисти) і цілий ряд інших. Тому якщо вид діяльності приватного підприємця зазначений у Переліку, то йому (якщо він безпосередньо здійснює діяльність) і його найманим робітникам (якщо він використає найману працю) необхідно обов'язково проходити медогляд.
Обов'язкове проходження медогляду проводиться за рахунок власних коштів роботодавців. Тому, якщо приватний підприємець використовує працю найманих робітників, оплата такого попереднього (при прийомі на роботу) і профілактичного медичного огляду є додатковими витратами, пов'язаними зі здійсненням господарської діяльності. При цьому відповідно до змін, внесеним постановою КМУ від 15.02.2002 р. № 170 у Постанову № 559, наймані робітники повинні сплатити за бланк медичної книжки закладам й установам охорони здоров'я, які будуть проводити обов'язкові або профілактичні огляди. Якщо книжка загублена, її потрібно буде одержувати знову й платити за бланк книжки також повинен буде працівник.
За роботу без проходження медичного огляду передбачені штрафні санкції. На приватних підприємців – роботодавців накладається штраф у розмірі від шести до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів , а на найманих робітників – від одного до дванадцяти не оподатковуваних мінімумів доходів громадян .
 
Головний державний інспектор праці     Гущіна І.Б.
Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2013-03-26)
Переглядів: 796 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: