Понеділок, 2024-05-20, 17.37
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Заробітна плата в конверта

Відповідно до статті 21 КЗпП України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору. Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства виплачувати працівникові заробітну плату.
Практика свідчить, що, на жаль, ще багато працівників, які щиро радіють грошам, отриманим за «темними» відомостями, і не замислюються, що чекає їх у майбутньому.
Погоджуючись на «конверт», працівник ризикує залишитися без грошей взагалі. Його може бути звільнено без будь-яких пояснень. Схема проста і досить розповсюджена, особливо для дуже молодих або громадян пенсійного віку. Працівник виконує певний обсяг роботи, а коли приходить час розрахунку, йому замість обіцяної винагороди просто вказують на двері, а замість нього беруть наступного довірливого кандидата на посаду.
Довести, що відносно цього громадянина був факт шахрайства (без наявності документів) практично неможливо. Тому саме для захисту прав громадян держава вимагає обов'язкового оформлення трудових відносин, чи то велика фірма, чи робота у приватного підприємця.
Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно, виплачена легальна заробітна плата, не нижче від визначеної законом. Крім того, це одержання пенсії в старості.
Овнески до фондів соціального страхування, то й людина абсолютно не застрахована на випадок тимчасової втрати працездатності. Приміром, якщо вона захворіє, то на виплату лікарняних їй розраховувати нічого. Це, по-перше, а, по-друге, при досягненні пенсійного віку у такого громадянина можуть виникнути проблеми із нарахуванням пенсії знову ж таки через неутримання відповідних страхових сум.
Крім того, отримуючи заробітну плату «в конверті», працівник просто стає учасником небезпечної гри з Законом, назва якої «тіньова економіка».
Хотілось би попередити про те, що за порушення вимог законодавства про оплату праці передбачено адміністративну відповідальність, а також у відповідності до ст. 172 Кримінального кодексу України навіть кримінальну.

Заступник начальника інспекції – начальник відділу Л.М.Мірошник 

Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2012-09-28)
Переглядів: 821 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: