Неділя, 2018-05-27, 10.37
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Дискримінації в оголошеннях про вакансії

Дискримінації в оголошеннях про вакансії

 

            Наші чоловіки і жінки стикаються з дискримінацією під час прийому на роботу, просування по службі, різницею в оплаті праці . Ще більш уразливі на ринку праці молоді жінки, а також жінки старше 45 років.

            Цю ситуацію підтверджують і дані соціологічних досліджень. Понад 40% опитаних стикалися з порушенням своїх трудових прав або трудових прав своїх близьких. Дискримінаційні оголошення про вакансії потім породжують безправ’я людей на робочих місцях.

            Цією роботою почала займатися і Державна інспекція з питань праці. Держпраці, відповідно до статті 24 нового Закону «Про зайнятість населення», отримала можливість штрафувати роботодавців та агентства, які публікують дискримінаційні оголошення.

           Мінсоцполітики розробило низку ініціатив, спрямованих на посилення захисту людей праці від дискримінації за різними ознаками, в тому числі гендерних. Деякі з загальних напрацювань вже набули статусу законодавчих актів.

         Також ефективним інструментом захисту трудових прав є спільна  робота Служби зайнятості та Інспекції праці. Це дозволяє об’єднати консультаційний і роз’яснювальний потенціал Служби та Інспекції на всіх рівнях, що є гарним превентивним заходом щодо недопущення будь-яких порушень трудового законодавства та законодавства про зайнятість. Таким чином, держава істотно наближена до викорінення такого явища, як дискримінаційні оголошення, і захистити трудові права, в першу чергу, найбільш незахищених громадян.

 

Перший заступник начальника інспекції                                                          В. М. Луцишина

 

Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2014-02-10)
Переглядів: 365 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0