Понеділок, 2018-11-19, 02.49
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Інформація про роботу Територальної держаної інспекції з питань праці у Чернігівській області за 4 місяці 2015 року

Інформація про роботу Територіальної державної інспекції з питнаь праці у Чернігівській області за 4 місяці 2015 року

 

Протягом січня-квітня поточного року державними інспекторами праці не проводилися заходи на підприємствах, установах, організаціях Чернігівської області з питання щодо дотримання законодавства про працю, так як у зв”язку із набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014  № 76-YIII, пунктами 8 і 9 Прикінцевих положень зазначеного Закону визначено, що, перевірки підприємств, установ і організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня-червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб”єкта господарювання щодо його перевірки.

        Тому, нами протягом 2015 року до Держпраці  направлено 525 пропозицій із  зверненнями громадян, установ та організацій для надання дозволу Кабінету Міністрів  на проведення перевірок, але дозволи не були надані. Крім того, нами направлявся перелік суб”єктів господарювання  для включення до плану перевірок на I квартал 2015 року, при здійсненні яких, державними інспекторами праці встановлюється факт можливого порушення законодавства про працю .  Але,  дозволу на проведення перевірок з початку  2015 року не надано.

          Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» встановлено, що надання дозволу Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження. Надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України.

          Тому, нами був проведений аналіз кожного звернення, яке надходило на адресу інспекції та в разі, якщо в них вбачались порушення ст. 172, 173, 175 Кримінального Кодексу України, направлялися відповідні листи до правоохоронних органів, а саме – 57 листів. Відповідно чого правоохоронними органами було прийнято рішення щодо внесення справ до ЄРДР за ознаками кримінального злочину.

          Згідно з постановами правоохоронних органів та рішенням суду, які надійшли на адресу інспекції, протягом  у 2015 році було проведено 44 перевірки у суб”єктів господарювання, в ході яких виявлені порушення законодавства про працю. Матеріали передані до вищезазначених органів для залучення їх до матеріалів кримінального провадження.

         З метою надання допомоги фахівцям підприємств, організацій та установ області щодо правильності застосування законодавчих і нормативних актів з питань оплати праці, трудових відносин, загальнообов’язкового державного соціального страхування, в тому числі і щодо праці неповнолітніх, з питань щодо переваг легального працевлаштування та на попередження порушень законодавства про працю неповнолітніх, несвоєчасної виплати заробітної плати та негативного впливу скритої заробітної плати на рівень життя громадян, державними інспекторами праці здійснено 145 публікацій в засобах масової інформації, які опубліковані  на  сторінці ТДІзПП у Чернігівській області Facebook, на ВЕБ сайтах  ТДІзПП у Чернігівській області, районних рад, районних адміністрацій; на особистий прийом до працівників інспекції звернулось 593 особи, з якими проведена  інформаційно-роз’яснювальної робота,  надано 351 консультацію з питань праці  по «телефону оперативного реагування». 

        За звітний період  прийнято участь  у 33 нарадах, круглих столах з залученням представників засобів масової інформації.

        На високому рівні в інспекції організована  правова робота, спрямована на правильне застосування та  неухильне дотримання вимог законодавства, в тому числі і щодо праці неповнолітніх шляхом постійного відстеження змін у чинному законодавстві та надання правової допомоги суб”єктам господарювання, найманим працівникам по телефону оперативного реагування та на особистому прийомі. 

Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2015-05-18)
Переглядів: 398 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: