Субота, 2024-04-27, 04.38
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Порядок компенсації за невикористану відпустку в разі невеликого терміну роботи працівника.
Порядок компенсації за невикористану відпустку в разі невеликого терміну роботи працівника.

Необхідність виплати грошової компенсації за невикористану відпустку обумовлена Кодексом Законів про Працю та Законом України «Про відпустки».
Відповідно до статті 83 Кодексу Законів про Працю та статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР: «У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей».
Отже, скільки би працівник не працював, він має право на грошову компенсацію за дні невикористаної відпустки.
Статтею 6 Закону «Про відпустки» визначено загальну тривалість щорічної відпустки для працівників за відпрацьований робочий рік. Щорічна відпустка не може бути менше, ніж 24 календарних дні. Тому, якщо працівник відпрацював цілий календарний рік, то при звільнені він має право отримати компенсацію за 24 дні невикористаної відпустки.
А якщо працівник працює 17 — 30 календарних дні. Для прикладу, візьмемо середнє значення — 27 днів. Слід зазначити, якщо ми візьмемо 30 днів, то розрахунок компенсації за невикористану відпустку буде дуже простий. Тому, нам потрібно розрахувати, на скільки днів щорічної відпустки має право робітник, який відпрацював 27 календарних днів.
Складаємо пропорцію:
355 — 24;
27 — х.
х = (27 * 24) / 355 = 1,83
Округляємо до цілих та отримуємо два дні невикористаної щорічної відпустки. За ці два дні нам слід виплатити компенсацію. Також, слід зазначити, що 355 днів — це кількість днів у розрахунковому періоді. 365 днів року зменшуємо на вихідні та неробочі дні, перелік яких наведено у ст.73 Кодексу законів про працю.
Для того, щоб розрахувати розмір компенсації за невикористану відпустку, необхідно розрахувати середньоденну заробітну плату робітника за розрахунковий період та помножити її на кількість днів невикористаної відпустки. Нормативний документ, який регулює розрахунок середньої заробітної плати затверджено Постановою КМУ №100 від 08.02.1995 року.
Визначаємо розрахунковий період. Наш випадок підпадає під третій абзац пункту 2 Постанови №100: «Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час». Тобто розрахунковим періодом для нас будуть ці самі 27 календарних днів.

Головний державний інспектор праці О.І. Бура
Категорія: Мої статті | Додав: Lena (2013-06-30)
Переглядів: 1054 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: