П`ятниця, 2024-04-26, 23.16
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

ПОРЯДОК НАРАХУВАННЯ ВОДІЄВІ НАДБАВКИ ЗА КЛАСНІСТЬ
ПОРЯДОК НАРАХУВАННЯ ВОДІЄВІ НАДБАВКИ ЗА КЛАСНІСТЬ
Надбавка за класність нараховується за час фактичної роботи за кермом автотранспорту. За роботу у вихідний день надбавка нараховується в одинарному розмірі. За тиждень, коли автомобіль перебував у ремонті, надбавка за класність не нараховується.
Відповідно до ст. 97 КЗпП розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.
Перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер (крім бюджетної сфери), викладено в додатку 3 до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010–2012 роки (діє до укладання нової або перегляду цієї Угоди). Надбавка за класність, яка виплачується водіям легкових і вантажних автомобілів, автобусів (у відсотках до тарифної ставки за відпрацьований водієм час) встановлена в розмірі: водіям 2-го класу – 10 %; водіям 1-го класу – 25 %.
У додатку 16 до Галузевої угоди між Державним агентством автомобільних доріг України і Профспілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України на 2013-2015 роки визначений перелік доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників дорожнього господарства, у т. ч. надбавка за класність, яка встановлена в тому ж розмірі, що й у Генеральній угоді. Оскільки надбавка за класність розраховується за відпрацьований час, її не нараховують за час, протягом якого працівник не працював та за ним зберігався середній заробіток (відпустка, дні тимчасової непрацездатності, виконання громадських обов’язків). Так само надбавка за класність не нараховується за час ремонту автомобілів, коли водії за рішенням адміністрації тимчасово переведені на інші посади або отримують частину тарифної ставки за час вимушеного простою.
Тепер перейдемо до питання щодо нарахування надбавки за роботу у вихідний день. Залучення до роботи у вихідні (святкові або неробочі) дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) роботодавця, у якому визначається, як саме буде компенсовано роботу у вихідний день: на данням працівникуіншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ст. 72 КЗпП). Згідно зі ст. 107 КЗпП у подвійному розмірі оплата за роботу у вихідні, святкові та неробочі дні проводиться таким чином: відрядникам – за подвійними відрядними розцінками; працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки; працівникам, які одержують місячні оклади, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у вихідний день провадилась у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилась понад місячну норму. У вищезазначеній нормі не йдеться про виплату в подвійному розмірі доплат. Тому всі види доплат і надбавок за роботу у вихідні дні виплачуються в одинарному розмірі на загальних підставах.

Головний державний інспектор праці Москаленко Д.М.
Категорія: Мої статті | Додав: Diana (2015-03-19)
Переглядів: 1371 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: