П`ятниця, 2024-04-26, 21.12
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Про трудові та соціальні гарантії для медичних працівників, які працюють з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими особами
Чинним законодавством України передбачені певні трудові та соціально-економічні переваги (гарантії) для медичних працівників, які працюють з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими особами. Зокрема, це стосується встановлення скороченої тривалості їх робочого часу, підвищення посадових окладів, додаткової відпустки та пенсійного забезпечення.

Відповідно до Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 року № 163, скорочена (36-ти годинна) тривалість робочого тижня встановлюється для:
- працівників центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом закладів та спеціалізованих відділень закладів охорони здоров’я, що призначені для лікування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих осіб;
- працівників закладів охорони здоров’я та лабораторій, на які органами охорони здоров’я покладено функції з обстеження населення на ВІЛ-інфекцію та дослідження крові, біологічних рідин, отриманих від хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих осіб.

Додатком 4 до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 року № 308/519 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.10.2005 року за № 1209/11489), встановлений Перелік закладів охорони здоров’я та їх підрозділів, а також посад, робота в яких дає право на підвищення посадових окладів на 60 відсотків. Відповідно до чинного законодавства у кожному медичному закладі на підставі цього додатку керівником такого закладу за погодженням з профспілковим комітетом розробляється та затверджується Перелік посад правцівників, яким з урахуванням конкретних умов праці в даному закладі, структурному підрозділі, на відповідній посаді посадовий оклад (тарифна ставка) підвищується на 60 відсотків. Так, підвищення посадових окладів за обслуговування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих осіб передбачене для працівників, які працюють з вірусом імунодефіциту (за умови, що характер роботи - діагностика, лікування й безпосереднє обслуговування таких пацієнтів), а саме:
- працівникам центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом;
- персоналу закладів та спеціалізованих відділень (кабінетів, палат) закладів охорони здоров’я, призначених для лікування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих осіб.
Окрім цього, згідно вказаного додатку, на 60 % підвищується погодинна ставка (оклад) за кожну годину роботи, безпосередньо відпрацьовану з хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими особами, працівникам:
- інших закладів охорони здоров’я та їх структурних підрозділів, які безпосередньо контактують із хворими на СНІД та ВІЛ-інфікованими особами при проведенні консультацій, оглядів, наданні медичної допомоги, судово-медичної експертизи та проведенні іншої роботи;
- лабораторій та груп закладів охорони здоров’я, на які покладено функції з обстеження населення на ВІЛ-інфекцію та дослідження крові, біологічних рідин, отриманих від хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих осіб.
Фактично відпрацьовані години такої роботи реєструються у відповідному журналі за підписом керівника структурного підрозділу.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 року № 1290 (поз. 72 розділу XVII “Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога”). Право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до 18 календарних днів мають працівники:
- центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом закладів та спеціалізованих відділень закладів охорони здоров’я, призначених для лікування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих осіб;
- лабораторій, кабінетів, відділів, відділень та закладів охорони здоров’я, на які покладено функції обстеження населення на ВІЛ-інфекцію та дослідження крові, біологічних рідин, отриманих від хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих осіб.
Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991 року № 1788-ХІІ, робота в закладах (відділеннях) із лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, зараховується до стажу роботи в подвійному розмірі. При цьому, згідно з п. “е” частини першої ст. 55 вищевказаного Закону лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад) мають право на пенсію за вислугу років за наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років (незалежно від віку).



Головний державний інспектор праці А.В.Скоробагата
Категорія: Мої статті | Додав: алла (2015-04-08)
Переглядів: 1196 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: