П`ятниця, 2024-04-26, 21.52
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

ТРУДОВІ ПРАВА ГРОМАДЯН: КОНТРОЛЬ ПОСИЛЕНО
ТРУДОВІ ПРАВА ГРОМАДЯН: КОНТРОЛЬ ПОСИЛЕНО

        Завдяки зусиллям інспекторів Територіальної державної інспекції з питань праці у Чернігівській області у 2012 році зменшилася заборгованість із заробітної плати.
Територіальна державна інспекція з питань праці у Чернігівській області  – це саме той державний орган, на який покладено контроль над виконанням роботодавцями законодавства про працю та зайнятість населення. Із цього погляду інспекція праці є надійним партнером Пенсійного фонду, адже, контролюючи виплату заробітної плати та легальність працевлаштування найманого працівника, інспекція сприяє збільшенню надходжень у фонди соціального страхування.
 Нещодавно інспекція підбила підсумки роботи за 2012 рік. Наразі є співпраця з правоохоронними органами. В цьому напрямку наша установа спрацювала непогано. На вимогу державних інспекторів праці підприємства боржники погасили заборгованість із виплат заробітної плати на суму 58237,2 тис грн. грн. Тобто підприємства повністю або частково розрахувалися понад з 39 тис. найманими працівниками. Протягом січня-лютого 2013р. на виконання виданих приписів інспекторів праці погашено 10494,2 тис грн. заборгованої заробітної плати. А це значить, що роботодавці нарахували й сплатили в Пенсійний та інші соціальні фонди на цю суму єдиний внесок, а найманим працівникам зарахованого страховий стаж, потрібний для призначення пенсії.
Насамперед, завдяки дієвій співпраці з правоохоронними органами, за 2012 рік наші інспектори надіслали в правоохоронні органи 80 матеріалів перевірок, за якими порушено 5 кримінальних справ. За період січень-лютий 2013р. інспекторами передано до правоохоронних органів матеріали на 21 роботодавця в порядку ст. 216 КПК України. Певна річ, такі дії спонукають роботодавців бути відповідальнішими стосовно держави та найманих працівників. Ми перевіряємо підприємства, які мають заборгованість із виплати заробітної плати працівникам, виплачують заробітну плату на рівні визначеного в законодавстві мінімального розміру або меншу; виявляємо факти нелегальної зайнятості та виплати зарплати в конвертах тощо. Крім того, з питань погашення заборгованості ми тісно співпрацюємо з фахівцями Пенсійного фонду України. Загалом тільки за 2012 рік інспектори праці подали 492 пропозиції керівникам і власникам підприємств щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, які порушують трудове законодавство, а протягом січня-лютого 2013р. – 141 пропозиція.
       Ризик – орієнтований підхід до здійснення перевірок. Для більш ефективної роботи потрібне юридичне вирішення й питання доступу ТДІзПП у Чернігівській області до інформаційних баз інших органів влади, щоб обмінюватись інформацією про суб’єктів господарювання. Така інформація дала б змогу нам вчасно реагувати на порушення вимог законодавства про працю та зайнятість населення й запобігати їм.
      На рівні Держпраці проходить обговорення та вирішення цих питань, а територіальні органи здійснюють й інші заходи, спрямовані на те, щоб суб’єкти господарювання дотримувались трудового законодавства. Зокрема, плануємо посилити превентивні дії, тобто інформування, консультування й проведення просвітницьких компаній для роботодавців і найманих працівників, активізацію взаємодії з іншими центральними та місцевими органами влади, правоохоронними органами, громадськими та профспілковими організаціями тощо. Але першочерговим завданням на сьогодні для нас є впровадження ризик-орієнтованого підходу до планування й здійснення перевірок суб’єктів господарювання. Тобто періодичність планових заходів державного нагляду ми визначатимемо залежно від ступеня ризику для життєдіяльності суб’єкта господарювання. Нині розробляється механізм передачі з Мінсоцполітики в Держпрацю інформації про суб’єктів господарювання, які мають заборгованість із заробітної плати, виплачують зарплату на рівні мінімальної або меншу за цей рівень. Така перебудова системи державного нагляду у сфері дотримання законодавства про працю сприятиме наповненню державного й пенсійного бюджетів, а також дотриманню трудових прав найманих працівників.
                                                      Довідка.
 За 2012 рік ТДІзПП у Чернігівській області здійснила 1295 перевірок на 1176 підприємствах, установах та організацій щодо дотримання ними законів про працю, про зайнятість населення, про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а протягом січня-лютого 2013р. проведено 235 перевірок у 234 суб»єктах господарювання. Під час перевірок виявлено у 2012 році 4410 фактів порушень законодавства про працю, тобто в середньому на одному підприємстві було близько чотирьох порушень вимог трудового законодавства, протягом січня-лютого 2013р. встановлено 791 фактів порушень трудового законодавства.
Перший заступник начальника інспекції                                В. М. Луцишина
Категорія: Мої статті | Додав: chtdipp (2013-03-27)
Переглядів: 1099 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: