П`ятниця, 2024-04-26, 06.50
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Головна » Статті » Мої статті

Укладення договору про стажування
             Для проходження стажування студент вищого, учень професійно-технічного навчального закладу подають керівнику підприємства: 
• заяву, типова форма якої наведена в додатку до Постанови № 20;
• копію паспорта;
• копію документа про освіту (за наявності);
• копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку в паспорті).
Крім того, особи, які проходитимуть стажування згідно з переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам (відповідно до постанови КМУ від 23 травня 2001 р. № 559), додатково подають медичну книжку.Слід зазначити, що неповнолітні особи також підлягають попередньому медичному огляду.
огляду за нормами статті 191 КЗпП, хоча офіційних роз'яснень із цього питання поки що немає.
За потреби особи, які проходитимуть стажування, додатково подають також сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду, довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду.
Після надання підприємству всіх необхідних документів зі стажистом укладається договір про стажування, типова форма якого наведена в додатку до Постанови № 20, у двох примірниках, один з яких зберігається на підприємстві, другий — у стажиста.
Зміни до договору про стажування вносяться за згодою сторін шляхом укладення додаткового договору, що є невід'ємною частиною договору про стажування.
Договір може бути розірваний на вимогу однієї зі сторін у разі порушення його умов.
Дія договору може бути продовжена на період відсутності стажиста з поважної причини за наявності підтвердних документів.
Зверніть увагу, що укладення договорів про стажування, організація та проведення стажування (у т. ч. неповнолітніх осіб) на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, а також на роботах підвищеної небезпеки здійснюється відповідно до законодавства про охорону праці та з урахуванням вимог нормативно-правових актів, які регламентують умови праці і навчання за такими спеціальностями (кваліфікаціями) або професіями (кваліфікаційними рівнями).
Одночасно з укладенням договору про стажування керівник підприємства затверджує індивідуальну програму стажування і видає наказ про проходження стажування.
У наказі зазначаються:

• строки і місце проходження стажування (структурний підрозділ);
• спеціальність (кваліфікація) або професія (кваліфікаційний рівень) стажиста;
• режим стажування (тобто розподіл часу стажування, тривалість стажування і відпочинку);
• керівник стажування.
Керівником стажування призначають працівника підприємства, який має досвід та стаж роботи за відповідною спеціальністю (кваліфікацією) або професією (кваліфікаційним рівнем) не менш як три роки. За керівником стажування може бути закріплено не більше двох стажистів.

Начальник відділу –
державний інспектор праці А.В. Дворецька
Категорія: Мої статті | Додав: Lialk@ (2013-05-14)
Переглядів: 1805 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: